godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Zwolnieni z Teorii

Po raz szósty w Top 20, po raz trzeci na szczycie Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii znalazło się III Liceum Ogólnokształcące w ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich.

 W rankingu publikowanym przez organizatorów olimpiady Zwolnieni z Teorii znajdują się szkoły, które wspierają uczniów w nabywaniu kompetencji miękkich, takich jak współpraca, empatia i praca zespołowa, a także dają młodzieży wsparcie i przestrzeń na działania społeczne.

 W zestawieniu wyróżniono 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w tym  77 innych szkół z województwa śląskiego, zaś w X jubileuszowej edycji wzięła udział rekordowa liczba ponad 27 tys. uczniów z całej Polski. Tym bardziej cieszy nas  powtórzony sukces siemianowickiego liceum.

mistrzmeritum

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w duchu sportowej rywalizacji, biorąc udział w turnieju szachowym! Podczas tych zacnych zmagań, obfitujących w intelektualne wyzwania, niezwykłą radość czerpaliśmy z uśmiechu na twarzach naszych młodych adeptów. Z radością ogłaszamy, że triumfatorem turnieju został utalentowany Adam Balon z klasy 1aT - serdecznie gratulujemy zwycięstwa! W imieniu projektu w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii ,,Usamodzielnienie Młodego Pokolenia’’ pragniemy z serca podziękować każdemu uczestnikowi za wkład oraz zaangażowanie w tę wyjątkową inicjatywę. Dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie w ten doniosły dla naszego środowiska szkolnego turniej!

 

ZobaczyNiewidomego"

W wyjątkowych warsztatach wzięli dzisiaj udział uczniowie klasy 1cLO.

Na zaproszenie projektu "Zobaczyć Niewidomego" warsztaty edukacyjne przeprowadziły dzisiaj instruktorki osób niewidomych,

Panie Iza i Jola wprowadziły młodzież w wyjątkowy świat osób niedowidzących i niewidomych: dowiedzieliśmy się, jak funkcjonują w codzienności osoby niewidome, zobaczyliśmy wiele pomocy dydaktycznych (na. mapę świata dla niewidomych, podręczniki), mogliśmy zagrać w gry dla niewidomych.

Co ważne sami mogliśmy poznać świat niewidomych. Wzięliśmy udział w wielu ćwiczeniach, i co pewnie nie zaskakuje okazało się, że przemieszczanie się, nalewanie wody do kubka, zjedzenie posiłku, czy rozbicie jajka w kuchni nie jest najłatwiejsze.

Serdecznie dziękujemy paniom Jolancie i Izabeli za dzisiejsze zajęcia!

GreenSpace

Cześć!

Z tej strony zespół projektu GreenSpace. Chciałybyśmy serdecznie podziękować każdemu, który w jaki kolwiek sposób zaangażował się w nasze akcje. Zorganizowaliśmy łącznie dwie kawiarenki charytatywne, Dzień Ekologiczny, dzień otwarty w naszej szkole. Wzięliście udział w naszym quizie o tematyce ekologicznej, odwiedziliście nasze Social Media, czytaliście ciekawostki na nich i na naszych plakatach rozwieszonych po całej szkole. Za wszelkie wasze zaangażowanie chcielibyśmy wam bardzo podziękować - naszym beneficjentom jak i naszym partnerom z innych projektów.

Jeszcze raz dziękujemy!

zielonarewolucja

Zmiany klimatyczne to głównie powietrze i różne zjawiska występujące na niebie. Dlatego zaproszenie do współpracy i do partnerstwa przyjął przedstawiciel Stowarzyszenia Sieć Obserwatorów Burz pan Jakub Wyrwas. Przygotował dla naszych koleżanek i kolegów prelekcje dotyczącymi zjawisk atmosferycznych. Wykłady okazały się strzałem w dziesiątkę jego opowieści o zjawiskach atmosferycznych a przede wszystkim jego doświadczenia i sytuacje, w których uczestniczył, bardzo wszystkich zainteresowały. Dziękujemy za współpracę i nawiązany kontakt z naszym projektem Zapraszamy do obserwacji realizacji naszego projektu.

konkurzywejokladki

W imieniu projektu Książkostrada zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

zielonarewolucja

Działo się oj działo się!!! Zielona Rewolucja W naszym ogródku pojawiły się piękne kwiatki. W ramach realizacji projektu zasadziliśmy bratki i inne wieloletnie rośliny, które przyozdobiły nasz ogródek szkolny. Zobaczcie jak to wszystko fajnie wypadło. Zapraszamy do obserwacji realizacji naszego projektu.

Szymon i Paweł

https://www.tiktok.com/@zielonarewolucja/photo/7355183069839641889

 

Hejka! To znowu my, członkowie Zespołu Bookitup. Chcieliśmy podsumować nasz projekt oraz pochwalić się co udało się osiągnąć. Nasz projekt działał w ramach olimpiady zwolnieni z teorii oraz skupiał się na zwiększeniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych.

W ramach prelekcji udało nam się dotrzeć do ponad 100 dzieci! Przeprowadziliśmy prelekcję w trzech szkołach podstawowych. W każdej z nich spotkaliśmy się z uczniami w różnych przedziałach wiekowych, od klas 1 po klasy 8, i każda z klas dowiedziała się o różnorodności gatunków literackich, korzyściach z czytania książek oraz w jakiej formie można czytać książki. Prelekcje były urozmaicane quizami i pracami w grupach. Po za tradycyjnymi prelekcjami spotaklismy się również z najmłodszymi klasami i razem z uczniami czytaliśmy najpiękniejsze bajki. Prowadziliśmy również warsztaty na których uczniowi projektowali okładki swoich ulubionych książek.

logo

Młode pokolenie to przyszłość, dlatego ważnym jest aby od młodego wieku dzielić się z nim wiedzą na różne tematy. Była to jedna z idei, które przyświecały nam przy stworzeniu tego projektu. Dlatego też dnia 05.04.2024 przeprowadziliśmy warsztaty edukacyjne z szeroko pojętej wiedzy na temat sztucznej inteligencji w szkole ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich oraz w szkole ZSTiI w Sosnowcu.

Klasy pierwsze, drugie i trzecie mogły się od nas dowiedzieć podstawowych informacji na temat sztucznej inteligencji, jak się w niej odnaleźć oraz jak korzystać z niej w efektowy sposób. Przedstawiliśmy korzyści, tak samo jak i zagrożenia, które z niej płyną oraz sposoby jak się przed nimi uchronić. Młode osoby dowiedziały się także, jak AI może wpłynąć na naszą przyszłość pod względem zawodowym. Pod koniec warsztatów, uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym na platformie internetowej na temat sztucznej inteligencji.

autyzm

4 kwietnia nasz zespół uczestniczył w prelekcji organizowanej przez Akademię Humanitas w Sosnowcu na temat faktów i mitów w autyzmie. Dowiedzieliśmy się z niej, jak wiele mitów narosło wśród osób autystycznych lub w spektrum autyzmu. Najpopularniejszy to, że autystyczne osoby nie lubią się przytulać co nie jest prawdą. Chcielibyśmy podziękować za ciekawą prelekcję, dzięki której mamy większą wiedzę w temacie autyzmu.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.