godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Młodzież ZSTiO Meritum z klasy ekologicznej III Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 2 w czasie dwudniowego wyjazdu do Łodzi sprawdzała zastosowanie zdobytej wiedzy z zakresu biologii, ekologii i geografii.

Kapibary, słonie indyjskie, pancerniki i inne ciekawe okazy fauny Afryki, Ameryki Południowej i Australii uczestnicy warsztatów podziwiali podczas zwiedzania Orientarium ZOO w Łodzi. Taki sposób na zajęcia to pomysł, który znacząco odbiega od typowych lekcji przyrody, a z pewnością na dłużej pozostaje w pamięci.

III Liceum Ogólnokształcące w ZSTiO MERITUM zaprasza do klasy ekologiczno-turystycznej

Zewsząd słyszymy, że musimy zmienić sposób, w jaki żyjemy, produkujemy, konsumujemy, współdziałamy z naturą. Dzisiaj młody człowiek doskonale zauważa zmiany, które mogą nastąpić w środowisku przy braku działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jeżeli chcesz mieć wpływ na te działania, wyjść z ekologią poza mury szkoły, poza granice miasta, kraju, uczestniczyć w warsztatach, zajęciach terenowych, laboratoriach oraz poznawać najpiękniejsze zakątki świata, klasa ekologiczno-turystyczna III Liceum Ogólnokształcącego w ZSTiO MERITUM jest przygotowana SPECJALNIE DLA CIEBIE! U nas zrealizujesz projekty, kursy, szkolenia, dzięki którym otrzymasz certyfikaty liczące się na rynkach krajowych i międzynarodowych.

W powietrzu czuć wiosnę. W ciepły i słoneczny dzień klasa ekologiczna III Liceum Ogólnokształcącego w ZSTiO Meritum, postanowiła wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu meteorologii i obserwacji pogody na zajęciach w ogródku szkolnym. Uczniowie podzielili się na grupy i przystąpili do pracy. Zaopatrzeni w odpowiednie przyrządy meteorologiczne, rozpoczęli pomiary temperatury powietrza i gruntu, obserwacji chmur i objawów wiatru. Efektem końcowym każdej grupy było umieszczenie wyników w tabeli a następnie przedstawienie ich w formie wykresów. Uczniowie byli zachwyceni tą formą nauki poprzez zabawę, która umożliwiła im nie tylko poznanie teoretycznych aspektów meteorologii, ale także praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia badań naukowych, które stały się cennym doświadczeniem.

Klasa ekologiczna w akcji. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach projektu "Szkolne klimaty" fundacji Napraw sobie miasto zakładamy uprawy hydroponiczne w pracowni biologicznej. Założone uprawy nie tylko zmienią wygląd sali szkolnej, ale także dadzą możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy o uprawach roślin w praktyce.

Zapraszamy do wysłuchania naszego pierwszego podcastu, który nagraliśmy w ramach projektu "Szkolne podcasty o bioróżnorodności" prowadzonego przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce we współpracy z Fundacja Pole Dialogu oraz Torba reportera i podcastera. Jesteśmy przekonani, że nasi Młodsi Ambasadorowie programu EPAS nie spoczną na laurach i że jest to dopiero początek naszej podcasterskiej przygody.

Nasz podcast znajdziecie tutaj: https://anchor.fm/.../Szkolne-podcasty-o-biornorodnoci.

Projekt Zwolnieni z Teorii - „W trosce o pszczoły”- projekt ma pokazać ile dobrego zawdzięczamy pszczołom, oraz jak pomóc im aby nie wyginęły. Grupa projektowa planuje chodzić do przedszkoli oraz domów spokojnej starości, aby pokazać jak w kreatywny sposób można zbudować np. domek dla takich pszczół, albo jak założyć swoją małą łąkę kwietną.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.