Technik rachunkowości w Technikum nr 2 w ZSTiO „MERITUM” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, podpartą doświadczeniami w dotychczasowym zawodzie technik ekonomista, potwierdzoną doskonałymi wynikami egzaminów zawodowych oraz absolwentami pracującymi w zawodzie.

Jest to kierunek dla wszystkich tych, którzy pragną uzyskać dobre wykształcenie i zdobyć zawód, w którym można pracować przez całe życie. Bardzo często jest on wybierany przez osoby kontynuujące tradycje rodzinne w branży finansowo-księgowej.

Inflacja – dlaczego dzisiaj mamy taką inflację, jaką mamy i czy trzeba się tym martwić – to temat warsztatów, w których uczestniczyli dzisiaj technicy rachunkowości kształcący się w tym zawodzie w ZSTiO MERITUM. Zajęcia prowadził dr inż. Adam Żabka, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB. Od ubiegłego roku Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej objęła patronatem klasy Technikum nr 2 w zawodzie technik rachunkowości, a tym samym wspiera merytorycznie kształcenie w tym zawodzie w naszej szkole. Młodzież zapoznała się z głównymi przyczynami występowania inflacji, czynnikami powodującymi wzrost i spadek inflacji oraz jej skutkami. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również, czym jest średnia inflacja i czym różni się od indywidualnego wskaźnika inflacji. Każdy z uczestników warsztatów mógł przeliczyć sobie taki indywidualny wskaźnik.

ITGrAMerit Ladies, czyli Wiktoria Michna, Joanna Gawlik, Maria Muc, Dominika Ponitka, Maja Falkus, Emilia Zbroińska, Jagoda Stera, Dominika Widera odebrały wczoraj swoją nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie ITGrA. Na zaproszenie Capgemini Wrocław dziewczyny uczestniczyły w Dniu z projektami IT, gdzie miały szansę poznać zasady pracy w korporacji, porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za realizację projektów i poznać tajniki tego procesu. W programie dnia znalazły się też wykłady dotyczące programowania oraz warsztaty prowadzone przez zespół AIE Capgemini. Tu zabawa była fantastyczna – dziewczyny mogły przenieść się za pomocą oculusów do Metaverse i odbyć spotkanie w wirtualnej rzeczywistości.

stypendia2023

Najlepsi uczniowie ZSTiO Meritum odebrali dzisiaj stypendia dla najzdolniejszych uczniów w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Siemianowicach Śląskich.

Srebrna tarcza Meritum

25. Ranking Liceów i Techników Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla Meritum. Miło nam poinformować, że na liście najlepszych szkół technicznych w Polsce znalazło się siemianowickie Technikum nr 2 w ZSTiO Meritum.

Ogólnopolskie Mistrzostwach Biznes i Zarządzanie

Karolina, Weronika i Denis z klasy 2bT brali udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Biznes i Zarządzanie zorganizowanych na platformie Revas.pl Ich zadanie polegało na prowadzeniu wirtualnego przedsiębiorstwa: czyli zakup niezbędnych produktów i usług, zatrudnianie pracowników, prowadzenie księgowości oraz przede wszystkim uzyskanie dużej ilości klientów, którzy zakupili w ich Biurze Podróży o nazwie MERITAIR wczasy i wycieczki. Działalność firmy była prowadzona przez 2 miesiące, a głównym celem było uzyskanie jak największego zysku dla ich firmy. Nasi uczniowie zdobyli 23 miejsce, pokonując ponad 150 drużyn z całego kraju.

Gratulujemy!