godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Technik informatyk - Twój zawód w przyszłości

Obecnie informatyka wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia od nauki poprzez przemysł, medycynę, a skończywszy na rozrywce. Wielu informatyków łączy wykonywany zawód ze swoją pasją, uzyskując wiele powodów do zadowolenia i samorealizacji.

W Technikum nr 2 w ZSTiO „MERITUM” w zawodzie technik informatyk zdobędziesz kwalifikacje w wyniku kształcenia:

  1. INF.02 - Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  2. INF.03 - Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

 

W dniu wczorajszym młodzież Meritum uczestniczyła w drugim dniu Festiwalu Nauki organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, tym razem pod hasłem „Scenariusze przyszłości”. Tematem przewodnim wczorajszego dnia były nowe technologie wykorzystywane głównie w branży IT, robotyce, automatyce i bioinżynierii.

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska to jedna z tych uczelni, którą absolwenci naszej szkoły wybierają najczęściej na dalszym etapie edukacji. W związku z czym Szkoła podejmuje liczne starania mające na celu przybliżenie kierunków kształcenia na Politechnice Śląskiej, jak również promowanie kształcenia wyższego wśród młodzieży w ogóle. Umowa o współpracy podpisana pomiędzy Politechniką Śląską i ZSTiO MERITUM ma na celu pogłębienie i poszerzenie zainteresowań zawodowych uczniów naszej szkoły oraz uatrakcyjnienie procesu kształcenia.

Python

W dniach 8 lutego oraz 10 lutego uczniowie klasy 4 a i 4 b Technikum w zawodzie technik informatyk uczestniczyli w warsztatach na temat: „Wprowadzenie do języka programowania Python na przykładzie obróbki obrazu”. Warsztaty poprowadziła Pani dr Bogna Zacny, pracownik Katedry Inżynierii Wiedzy Wydziału Informatyki i Komunikacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

stypendia2023

Najlepsi uczniowie ZSTiO Meritum odebrali dzisiaj stypendia dla najzdolniejszych uczniów w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Siemianowicach Śląskich.

 

Srebrna tarcza Meritum

25. Ranking Liceów i Techników Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla Meritum. Miło nam poinformować, że na liście najlepszych szkół technicznych w Polsce znalazło się siemianowickie Technikum nr 2 w ZSTiO Meritum.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.