godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

warsztaty z robotyki

Pierwsze warsztaty z robotyki za nami. Informatycy i mechatronicy ZSTiO Meritum uczestniczyli w zajęciach z programowania i konstruowania robotów Line-follower. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Misja wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży” realizowanego przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robota w programie Lego Mindstorms, a następnie zbudowanie pojazdu, który pokona w jak krótszym czasie wyznaczony tor. Walczyły ze sobą zaciekle grupy Orangutanów, Kapibar, Żyraf, Pająków i Królików. Najlepsi tym razem okazali się członkowie grupy „Króliki” – Arkadiusz Baryła, Kamil Kandzia, Maciej Maciejski, Cyryl Piegzik, Wiktor Toborek i Demyd Tovstyi.

Gratulujemy zwycięzcom!

legendyipodanianaszejsziemi

Miło nam poinformować że sześciu uczniów naszej Szkoły - Dominika Ponitka, Jagoda Stera, Emilia Zbroińska, Kamil Duda, Paweł Dąbrowski i Kamil Krawczyk biorą udział w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu -Edukacja regionalna w szkole.

"Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu " Jan Paweł II. Celem konkursu jest poszanowanie dziedzictwa kulturowego Śląska. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: Region - Ludzie - Legendy.

Legendy i podania naszej ziemi. Zapraszamy do oglądnięcia wizualizacji działań naszej grupy. No i trzymany kciuki za naszych uczniów.

Link do filmu:

https://zstiomeritumedu-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/kamil_duda_zstiomeritumedu_onmicrosoft_com/EexV5i6iRI9OlqECRczGUJgBN2pWeP_NIYkhjB4vy-hfaQ?e=oWTk5x

politechnikaslaska

W ramach Dni Otwartych Politechniki Śląskiej, organizowanych pod nazwą Lab Open Day, wydziały uczelni otwierają się na zwiedzanie swoich laboratoriów i organizują różnego rodzaju wydarzenia skierowane do przyszłych studentów. W minionym tygodniu grupa uczniów ZSTiO MERITUM uczestniczyła w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej w kampusie w Gliwicach. Uczniowie spotkali się z dziekanami Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Wydziału Elektrycznego zapoznając się szczegółowo z ofertą edukacyjną, kryteriami rekrutacji i zasadami studiowania. Wizyta na uczelni umożliwiła również poznanie bazy dydaktycznej uczelni oraz wykładowców. Była to także okazja do spotkania się z przedstawicielami rynku pracy, firmami współpracującymi z uczelnią. Jedną z nich jest firma Intel, dzięki temu grupa naszych uczniów miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu z dyrektorem zespołu HW Intel Polska, Zdzisławem Mrówką na temat „Umiejętności jakich potrzebuje dzisiejszy rynek pracy w obszarze wysokich technologii”.

mistrzmeritum

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w duchu sportowej rywalizacji, biorąc udział w turnieju szachowym! Podczas tych zacnych zmagań, obfitujących w intelektualne wyzwania, niezwykłą radość czerpaliśmy z uśmiechu na twarzach naszych młodych adeptów. Z radością ogłaszamy, że triumfatorem turnieju został utalentowany Adam Balon z klasy 1aT - serdecznie gratulujemy zwycięstwa! W imieniu projektu w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii ,,Usamodzielnienie Młodego Pokolenia’’ pragniemy z serca podziękować każdemu uczestnikowi za wkład oraz zaangażowanie w tę wyjątkową inicjatywę. Dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie w ten doniosły dla naszego środowiska szkolnego turniej!

 

biegkorfantego

na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego

<p></p>

8 kwietnia 2024 r. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się Dzień Otwarty Uczelni. Nie mogło na nim zabraknąć młodzieży ZSTiO MERITUM. Była to idealna okazja, aby zapoznać się z uczelnią, wykładowcami, a przede wszystkim z dostępną ofertą studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Dzień Otwarty to dobra okazja aby poznać kampus i tajniki studiowania "od kuchni". Spotkanie z przedstawicielami działu rekrutacji pozwoliło wyjaśnić szczegółowo wszelkie wątpliwości dotyczące naboru. Uczniowie wzięli też udział w wykładach poruszających zagadnienia z zakresu m.in. ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości oraz marketingu.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.