godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Łap słońce z głową

Piknik zdrowia

Odpowiedź na to pytanie najlepiej znają nauczyciele ZSTiO „Meritum” w Siemianowicach Śląskich, co potwierdza udział naszej anglistki – Agnieszki Pierwochy we wtorkowej debacie CDTalks "Jak uczyć przedsiębiorczości". Spotkanie zorganizowane przez Centralny Dom Technologii oraz Fundację PFR poświęcone było nauczaniu przedsiębiorczości - jednej z kluczowych umiejętności w dzisiejszym świecie.

W spotkaniu udział wzięli zarówno praktycy ze środowiska szkolnego, jak i biznesowego oraz przedstawiciel Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dyskusja miała na celu wymianę poglądów oraz doświadczeń związanych z nauczaniem przedsiębiorczości oraz przedmiotem biznes i zarządzanie.

Jan Macha 

„Żyłem krótko, lecz swój cel osiągnąłem”

Ks. Jan Macha

W tym roku było to już czternaste spotkanie z cyklu „Jest Taka Cierpienia Granica”, tym razem pod hasłem „Młodzież w obliczu wojny”. Spotkanie odbyło się w Sali Lustrzanej Siemianowickiego Centrum Kultury Zameczek i poświęcone było młodym ludziom i ich postawie w obliczu wojny. Prelegent, Pan Mirosław Domin, pasjonat historii związanej z okresem II Wojny Światowej i holocaustem, który współpracuje z nami od lat przy realizacji cyklu, tym razem przedstawił postać księdza Jana Machy, młodego bohatera z czasów II Wojny Światowej.

Młodzież ZSTiO Meritum z klasy ekologicznej III Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 2 w czasie dwudniowego wyjazdu do Łodzi sprawdzała zastosowanie zdobytej wiedzy z zakresu biologii, ekologii i geografii.

Kapibary, słonie indyjskie, pancerniki i inne ciekawe okazy fauny Afryki, Ameryki Południowej i Australii uczestnicy warsztatów podziwiali podczas zwiedzania Orientarium ZOO w Łodzi. Taki sposób na zajęcia to pomysł, który znacząco odbiega od typowych lekcji przyrody, a z pewnością na dłużej pozostaje w pamięci.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.