friendships

Pierwsze przyjaźnie zawiązane!

Oto nasi podróżnicy i ich hiszpańscy opiekunowie.

przylothiszpania

I stało się❗️Bezpieczne lądowanie, gorące przywitanie - były oklaski, uściski i plakat powitalny, a teraz czas na pyszną kolację w towarzystwie hiszpańskich przyjaciół.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) to coroczne wydarzenie, które ma na celu wspieranie młodych ludzi w planowaniu szeroko rozumianej edukacji, budowaniu ścieżki kariery oraz odkrywaniu własnych zasobów i talentów. Hasło tegorocznego Tygodnia Kariery, który odbył się w dniach 14-18 października 2024 r., to „Pasja - Motywacja - Odwaga”.

W ramach Tygodnia Kariery grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w Dniu Otwartym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie uczestniczyła w warsztatach z programowania gier, pokazie funkcjonalności robotów AI oraz wizycie w serwerowni uczelni. Uczniowie mieli również okazję poznać kierunki kształcenia, strukturę i bazę uczelni.

W kolejnym dniu OTK odbył się Dzień Kariery w Meritum. Już od wielu lat nasza szkoła wspólnie z przedstawicielami rynku edukacyjnego i rynku pracy angażuje się w działania związane z OTK. Naszymi partnerami w tych działaniach są: Śląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach oraz uczelnie partnerskie z regionu.

Medal MEN

Gratulujemy pani Kseni Hadryan, która odebrała dzisiaj z rąk Śląskiej Kurator Oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość wręczenia medali Komisji Edukacji Narodowej oraz nagród Śląskiego Kuratora Oświaty to wyjątkowe wydarzenie, które swoją obecnością zaszczycili: pani Ada Guźniczak, szefowa Gabinetu Politycznego Minister Edukacji oraz pan Marek Wójcik, Śląski Wojewoda. Gospodarzem ceremonii była Śląska Kurator Oświaty, pani Aleksandra Dyla. To szczególny moment, w którym doceniono pracę tych, którzy każdego dnia kształtują przyszłość, edukując i wychowując młode pokolenia. Medale w imieniu Minister Edukacji Barbary Nowackiej wręczyła Ada Guźniczak, natomiast nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty trafiły do wyróżnionych z rąk pani Aleksandry Dyli i pana Marka Wócika. Medal Komisji Edukacji Narodowej jest przyznawany za szczególne zasługi dla oświaty i nauki, a jego tradycja sięga 1773 roku, kiedy to Komisja Edukacji Narodowej została powołana jako pierwszy w Europie centralny organ władzy oświatowej. Uroczystość uświetnili wyjątkowi muzycy: Hania Derej i Jakub Derej Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! Zapraszamy na naszą relację

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W miejskich obchodach Dnia Komisji Edukacji Narodowej wzięli dzisiaj udział siemianowiccy dyrektorzy placówek oraz nauczyciele, którzy uhonorowani zostali nagrodami Prezydenta Miasta.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło kadry ZSTiO Meritum. Wyróżnienia odebrali dyrektor Katarzyna Stronczek, wicedyrektorzy Adam Korzyniec i Basia Niemiec-Falkus oraz pan Paweł Kopaczek, a także panie Agata Pyrek oraz Anna Bula. Gratulujemy!!!

Dzień dobry,

Szanowni Państwo,

W imieniu Departamentu Rozwoju i Transformacji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego chciałam serdecznie zaprosić uczniów Państwa szkół do wzięcia udziału w 2 konkursach artystycznych:

1. Konkurs fotograficzny pt: „TransformujeMY Śląskie – co widać w obiektywie”,
  2. Konkurs dziennikarski pt: „TransformujeMY Śląskie – zmiany piórem opisane”

Zależy nam bardzo, by w proces zmian zachodzących w naszym regionie włączyć młode i nieco starsze pokolenie, by zachęcić ich do „wytężenia wzroku i słuchu” i zwrócenia uwagi na to, jak nasz region się zmienia m.in. dzięki Funduszom Europejskim, zwłaszcza obszary kojarzące się stereotypowo z kopalniami i górnikami, smogiem i hałdami. Niech czerpią z dziedzictwa poprzemysłowego województwa śląskiego, ale w duchu ekologii i nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań.

Jestem pewna, że w swoim najbliższym otoczeniu znajdą ciekawych ludzi, ciekawe miejsca, o których będą chcieli napisać ciekawy tekst albo którym będą chcieli zrobić ciekawe zdjęcie oddające ducha zmian.

Bo przecież TransformujeMY Śląskie Razem!