godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

HelpEarth

 

Szanowni Państwo,

w Siemianowicach, podobnie jak we wszystkich polskich miastach, żyje obecnie duża grupa obywateli Ukrainy, którzy zmuszeni byli opuścić swoje domy, uciekając przed wojną. Spotykamy się w przychodni, sklepie, na przystanku, w pracy; polskie dzieci najprawdopodobniej mają obecnie nowych ukraińskich kolegów i koleżanki w szkole lub przedszkolu. Ukraińska społeczność powoli zadomawia się w naszym mieście, również dzięki pomocy i gościnności mieszkańców Siemianowic. Skoro więc żyjemy tu razem, czas lepiej się poznać.

Siemianowickie Centrum Kultury zaplanowało na grudzień szereg działań integracyjnych, które odbędą się pod wspólnym hasłem „PRZYJAŹŃ / ДРУЖБА”. Chcemy, aby w naszym mieście, wobec wojennej tragedii naszych ukraińskich sąsiadów, narodziły się nowe, przyjacielskie relacje, a także by polsko-ukraińskim stosunkom zawsze przyświecały szacunek, akceptacja i wzajemna wrażliwość.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu „PRZYJAŹŃ / ДРУЖБА” jest bezpłatny. Wszystkie odbywają się w formule wielopokoleniowej (zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami).

Dyplomy PRM

Dyplomy Prezesa Rady Ministrów Wręczone...

Stefan Kowalczyk

Dyrektor Stefan Kowalczyk „Zasłużony dla Siemianowic Śląskich”...

Polichrom

Wolontariusze Meritum rozbijają Monochrom...

Logo HelpEarth

Jednym z zadań Olimpiady Zwolnieni z teorii jest promowanie swoich działań w social mediach. Dlatego w imieniu projektu HelpEarth zapraszamy do obserwowania naszych kanałów na Instagramie (https://tiny.pl/wdzdb), tik toku (https://tiny.pl/wdzfq) i Facebooku (https://www.facebook.com/HelpEarth-110026751934651).

Będziemy w nich na bieżąco relacjonować nasze poczynania, publikować różne ciekawostki dotyczące ekologii, planujemy również konkursy z nagrodami. Zapraszamy!

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
`

Copyright 2022 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.