godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

 

W dniu wczorajszym uczniowie Technikum nr 2 w ZSTiO MERITUM kształcący się w zawodzie technik rachunkowości odwiedzili Kato Science Corner, nową przestrzeń służącą rozpowszechnianiu idei Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 oraz Metrolabu GZM, stworzoną w ramach projektu finansowanego przez Miasto Katowice i GZM. Projekt zakłada organizację spotkań, wykładów, warsztatów, prezentacji przybliżających tematykę Miasta Nauki, a szerzej nauki w ogóle. Od października wszystkie uczelnie wchodzące w skład Konsorcjum Akademickiego „Katowice-Miasto Nauki” zadeklarowały swój udział w projekcie. Młodzież MERITUM miała przyjemność uczestniczyć w wykładzie dr Joanny Gałuszki, wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, na temat "Kontrola podatkowa - egzemplifikacja wykroczeń i przestępstw skarbowych". Dzięki spotkaniu z praktykiem przyszli technicy rachunkowości mogli dowiedzieć się wiele na temat kontroli podatkowej, wykroczeń i przestępstw skarbowych. Było to z pewnością bardzo ciekawe i inspirujące wydarzenie. Informacje na temat wydarzenia na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

https://www.ue.katowice.pl/pracownicy/aktualnosci/article/wyklad-pt-kontrola-podatkowa-egzemplifikacja-wykroczen-i-przestepstw-skarbowych-relacja.html

Reprezentacja Meritum w Europarlamencie

Na tę wizytę społeczność Meritum czekała od 2020 r. Niestety czas pandemii sprawił, że wyjazd do Strasburga nieco się opóźnił, a przedstawiciele III LO i Technikum nr 2 w ZSTiO Meritum wraz z opiekunami właśnie teraz mogli wyjechać do Francji na finał programu Euroscola.

16 listopada reprezentacja Meritum uczestniczyła w obradach na temat "Od kryzysu energetycznego do zrównoważonej przyszłości - środki UE przeciwko zmianom klimatycznym".

W dniu 6 listopada 2023 r. ruszyła rekrutacja uczniów do projektu "PRAKTYK W EUROPIE 2023". Na auli szkolnej zgromadziła się młodzież z IV klas technikum nr 2 w ZSTiO "Meritum". Byli to uczniowie uczący się w zawodach technik informatyk, mechatronik i rachunkowości. Koordynator projektu wraz z innymi nauczycielami przedstawili uczniom założenia projektu, sposób realizacji praktyk w Irlandii, miejsca zamieszkania, firmę pośredniczącą, firmy w których uczniowie będą mieć praktyki, odpowiadali na pytania uczniów. 

ZAPRASZAMY DO REKRUTACJI.

Niezbędne informacje uzyskasz w sali nr 23 i 21.

szachy 

Reprezentacja ZSTiO Meritum w składzie Joanna Szanecka, Adam Balon, Szymon Chowaniec i Michał Łoński zajęła 1️⃣ miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Ponadpodstawowych w Szachach. Złotej drużynie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych, które odbędą się w najbliższy piątek.

vattenfall

W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole menagerów firmy Vattenfall IT Services, którzy spotkali się z uczniami klas 2, 3, 4 i 5 technikum kształcących się w zawodzie technik informatyk. Spotkanie zorganizowane w ramach zajęć doradztwa zawodowego miało na celu pokazanie ścieżki i możliwości rozwoju zawodowego w branży IT oraz przybliżenie rynku pracy. Nasi goście wskazali tendencje rozwoju branży informatycznej i zagrożenia czyhające na przyszłych absolwentów na tym rynku. Uczniowie mieli również okazję poznać stanowiska specjalistów w branży IT oraz zapoznać się ze specyfiką ich pracy.

 

„Południe grozy” we WSZOP, dlaczego nie. W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnej edycji wydarzenia organizowanego przez Wyższą Szkołę Ochrony Pracy w Katowicach. Organizatorzy przygotowali dla gości odwiedzających laboratoria kryminalistyczne Uczelni ciekawe wykłady i warsztaty, a wszystko w atmosferze „true crime”. Uczestniczyliśmy między innymi w wykładzie poświęconym seryjnym mordercom, warsztatach, podczas których specjaliści wyjaśniali jak działa poligraf i czy nazywanie go wykrywaczem kłamstw jest właściwe, warsztatach poświęconych zagadnieniu terroryzmu, gdzie poznawaliśmy jego istotę oraz inscenizacji oględzin miejsca zbrodni i zewnętrznych oględzinach zwłok. Warsztaty „True crime współczesnym danse macabre”, przybliżyły uczestnikom gatunek oraz historię jego powstawania. Dzięki temu ciekawemu wydarzeniu uczniowie mieli okazję zapoznać się w nietypowy sposób z ofertą edukacyjną Uczelni.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.