godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Jaki wzrost dla kobiety jest odpowiedni? 166 cm, 175 cm, 152 cm, 210 cm, 200 cm?

To pytanie budzi wiele kontrowersji. Mężczyźni mają różne zadanie na ten temat. Jedni uważają, że kobieta powinna być od nich niższa o co najmniej 10 cm, innym wystarczy, że będzie niższa tylko o 5 cm, a zaś jeszcze inni uważają, że kobieta powinna być ich wzrostu. Zadajmy sobie jedno konkretne pytanie. Dlaczego kobieta w ogóle powinna być niższa od faceta? Wielu mężczyzn boi się wyższych kobiet, bo czują się przy nich mało męscy. Często takie dziewczyny spotykają się ze stwierdzeniem ,,czuje się przy tobie jak kurdupel’’. W dodatku mają wrażenie, że są pośmiewiskiem dla innych, bo ich partnerka jest wyższa od nich. Dlatego statystycznie więcej mężczyzn woli niższe kobiety od siebie.

Jednak czasem zdarzają się wyjątki. Bardzo wysokie kobiety, które mają ponad 187 cm wzrostu zmagają się z wieloma problemami. Wiele osób jak je widzi zastanawia się, jak ogromni muszą być ich rodzice. Są w szoku, kiedy okazuje się, że ani mama, ani tata nie wykraczają poza średnią. Ludzie zarzucają im, że patrzą na nich z góry. Wcale nie mają na myśli wyłącznie tego, że z racji wzrostu nie mają innego wyjścia. Wyżsi odbierani są jako silniejsi i pewniejsi siebie. Kobiety, których wzrost wykracza poza średnią bardzo często są nazywane gigantem, tyczką, żyrafą. Te określenia bolą, wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo. Nauczmy się akceptować drugiego człowieka i nie mierzmy każdego jednakową miarą. Każdy z nas jest inny, jeden niski, drugi wysoki, a trzeci bardzo wysoki. Postarajmy się popatrzeć na świat oczami tej drugiej osoby. Nie pytajmy ich ,,jaka pogoda na górze’’ tylko zamiast tego zapytajmy jak im mija dzień. Bądźmy otwarci na drugiego człowieka, nie skreślajmy go z powodu jednej rzeczy w tym przypadku wzrostu. Być może ta osoba będzie naszą bratnią duszą. Nie przejmujmy się bezsensownymi statystykami! Kobieta wcale nie musi być niższa od partnera.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.