godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Tradycyjnie o tej porze roku szkolnego trwałyby przygotowania do kolejnego Forum Nauki w ZSTiO „Meritum” – cyklicznej imprezy naukowej, organizowanej przez szkołę już od 20 lat, objętej patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie od 2016 roku.

Głównym celem Forum Nauki w ZSTiO „Meritum” jest popularyzowanie nauk ścisłych oraz rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych, pokazywanie i udowadnianie, że te – zwykle najtrudniejsze dla młodzieży i niezbyt przez nią lubiane – przedmioty mogą być ciekawe, a wręcz pasjonujące. Jednym z równie ważnych założeń Forum Nauki jest podkreślanie interdyscyplinarnego charakteru współczesnej nauki, czyli promowanie nie tylko nauk ścisłych, ale integrowanie różnych dziedzin wiedzy i wskazywanie, że współpraca między przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi, humanistycznymi, informatycznymi oraz ekonomicznymi jest możliwa, a nawet konieczna w dzisiejszych czasach i niezwykle twórcza.

Coroczne spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. z naukowcami, inżynierami, ekspertami, medykami, ratownikami, podróżnikami, a także wykłady, prelekcje, pokazy, prezentacje multimedialne, wystawy, projekty edukacyjne, warsztaty naukowe, konkursy, wycieczki i pikniki naukowe udowadniają już od 20 lat młodzieży „Meritum” oraz uczniom z zaproszonych szkół, że warto poznać świat nauki, śmiało do niego wkroczyć i znaleźć w nim swoje własne miejsce.

Dlatego też motywem przewodnim zapowiadanego już teraz XX Forum Nauki w ZSTiO „Meritum” będzie hasło „W świecie ciekawych historii”, nawiązujące do historii Forum Nauki oraz obchodzonego w roku 2021 Roku Stanisława Lema. Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 oraz kształcenia zdalnego w ZSTiO „Meritum” jubileuszowe Forum Nauki odbędzie się, gdy do szkół na stałe powróci nauka stacjonarna.

Tymczasem organizatorzy Forum Nauki, czyli nauczyciele z Komisji Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych zachęcają do zapoznania się z ciekawą historią Forum Nauki oraz zapraszają wraz z polonistami do wzięcia udziału w Konkursie literackim na wiersz, opowiadanie lub komiks „W świecie ciekawych historii”, adresowanym do uczniów ZSTiO „Meritum” oraz uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych w Siemianowicach Śląskich i miastach sąsiednich.

O początkach Forum Nauki w ZSTiO „Meritum” można przeczytać zakładce XX Forum Nauki.

 

Regulamin Konkursu literackiego na wiersz, opowiadanie lub komiks „W świecie ciekawych historii” dla uczniów ZSTiO „Meritum” znajduje się poniżej:

Konkurs literacki - 2021 r. - W świecie ciekawych historii - regulamin + karta zgłoszenia + RODO - Meritum.pdf

 

Regulamin Konkursu literackiego na wiersz, opowiadanie lub komiks „W świecie ciekawych historii” dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych w Siemianowicach Śląskich i miastach sąsiednich znajduje się poniżej:

Konkurs literacki - 2021 r. - W świecie ciekawych historii - regulamin + karta zgłoszenia + RODO.pdf

 

 ZSTiO-MERITUM-maskotka-szkoy-na-tle-aktywnej-tablicy-i-napisu-MERITUM

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.