Aby nie wspierać pseudo hodowli można adoptować psa z lokalnego schroniska zamiast kupować psa z pseudo hodowli. W ten sposób zapewnimy dom potrzebującym zwierzęciu a także nie będziesz wspierał pseudo hodowli. Jeśli nie chcesz adoptować psa z schroniska to upewni się, że kupisz go tylko od renomowanego hodowcy, którego hodowla jest w bazie związku kynologicznego. Zawsze weryfikuj referencje hodowcy, patrz w jakich warunkach są trzymane psy i zadawaj pytania. Nie promuj pseudo hodowli w Internecie unikaj udostępniania zdjęć lub reklam, które mogą pomóc pseudohodowcom w sprzedaży pupili. W ten sposób nie przyczynisz się do promowania nieodpowiedzialnych praktyk. Warto również przypomnieć o organizacjach, które walczą z pseudo hodowlami istnieją organizacje, które zajmują się walką z pseudo hodowlami. Możesz je wesprzeć je finansowo lub w inny sposób, aby zapobiec takim miejscom.