konsultacjepsychoedukacyjne

Drodzy Państwo,

Zostały uruchomione bezpłatne konsultacje psychoedukacyjne, z których mogą skorzystać uczniowie z naszej szkoły, w ramach zgłoszenia jakie poczyniłam do Programu Psychoedukacji Wise Future University. Oto zasady programu:

• Na czym to polega?

- Każdego miesiąca każdy zgłoszony nastolatek (i/lub jego rodzice) mogą skorzystać z 5 godzin konsultacji psychoedukacyjnej ze specjalistą, dobranym tak, aby najlepiej odpowiedzieć na zgłoszone potrzeby.
- Konsultacje będą odbywać się zdalnie poprzez komunikatory umożliwiające prowadzenie wideokonferencji (np. google meets, zoom, teams, skype).

• Czym są konsultacje psychoedukacyjne?
Podstawowym celem konsultacji jest pokonywanie barier wynikających z:
- nadmiernego stresu,
- stanów lękowych,
- poczucia zagubienia, przeciążenia,
- problemów osobistych,
- poczucia wykluczenia społecznego,
- trudności w komunikacji,
- problemów wychowawczych.
Konsultacje służą wspieraniu nastolatka w:
- budowaniu motywacji,
- samoakceptacji,
- poczucia własnej wartości,
- regulowaniu trudnych emocji,
- radzeniu sobie w sytuacjach stresowych oraz konfliktowych
- jak również przekazywaniu wiedzy rodzicowi nastolatka jak wspierać nastolatka w tych obszarach.
Warto zaznaczyć, że nasza bezpłatna konsultacja psychoedukacyjna to nie jest terapia psychoterapeutyczna. Głównym celem konsultacji jest profilaktyka zdrowia psychicznego.

• Kto będzie prowadzić konsultacje?
Konsultacje będą prowadzone przez wolontariuszy fundacji, którzy są doświadczonymi psychologami, psychoterapeutami, pedagogami, trenerami. Każdy konsultant jest przez nas dokładnie weryfikowany przed rozpoczęciem pracy.

• Zasady zgłoszenia do programu
W pierwszej edycji planujemy zrealizować konsultacje dla 20 uczniów. Podstawą wyboru uczestników będzie formularz zgłoszeniowy oraz możliwość spełnienia ich oczekiwań względem programu.
Link do formularza zapisów: https://forms.gle/XwQ7PANizy4t5ymt9
W formularzu znajdują się pytania skierowane zarówno do nastolatka, jak i do rodzica. Dlatego zachęcamy, aby nastolatek i rodzic wypełniali formularz razem, odpowiadając na pytania wspólnie.
Więcej informacji o bezpłatnych konsultacjach psychoedukacyjnych, osobach prowadzących, regulaminie konsultacji i fundacji: https://wisefuture.pl/konsultacje/

• Pozostałe informacje
Zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o konsultacjach oraz do zapoznania się z regulaminem konsultacji.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.