godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum” im. Piotra Kołodzieja w Siemianowicach Śląskich we wrześniu 2018 roku obchodzi swoje 70-lecie.

Uroczystości związane z Jubileuszem Szkoły będą składały się z licznych i różnorodnych wydarzeń, które odbędą się w dniach od 28 do 30 września 2018 roku, zarówno w szkole, jak i na terenie miasta.

Patronat Honorowy nad Jubileuszem pełnią: Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie, Pan Rafał Piech oraz Dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura Bytom, Pani Bożena Szarama. Do Komitetu Honorowego obchodów, poza wyżej wymienionymi, wchodzą: z ramienia absolwentów szkoły Pan Piotr Komraus, Prezes Aqua Sprint oraz z ramienia Rady Rodziców Pan Stanisław Kołodziej, Prezes AMT SERWIS. 

Jubileusz 70-lecia ZSTiO „Meritum” ma na celu przedstawienie historii szkoły na tle dziejów Siemianowic Śląskich, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa Huty „Jedność”, ukazanie związków szkoły ze środowiskiem lokalnym oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowych, artystycznych, sportowych, wolontaryjnych uczniów i absolwentów.

Od wielu lat szkoła cieszy się znakomitą opinią w mieście i regionie. W rankingu „Perspektyw” w roku 2016 Technikum nr 2 uzyskało Srebrną Tarczę. W ciągu wszystkich lat istnienia „Meritum” wykształciło rzesze specjalistów, osiągających sukcesy w kraju i za granicą.

W programie trzydniowego Jubileuszu 70-lecia ZSTiO „Meritum” znajdą się m.in.: uroczysta msza św. w kościele św. Antoniego, Gala Jubileuszowa w Siemianowickim Centrum Kultury – Park Tradycji, spotkania wychowawców klas z absolwentami szkoły, Jubileuszowy Bal „Meritum” „u Ostrowskich”, mecz golfa w siemianowickim Parku Golfowym. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się Rodzinny festyn kulturalno – sportowo – rekreacyjny w Parku „Pszczelnik”, obejmujący mecz piłki nożnej, prezentację rajdowego samochodu, występy estradowe i artystyczne, gry i zabawy dla dzieci.

Uroczystości adresowane są do całej społeczności „Meritum”, środowiska lokalnego, a także do zaprzyjaźnionych szkół i instytucji z Węgier, Hiszpanii oraz Irlandii, przedstawicieli których szkoła będzie gościć w tych dniach.

Partnerami i współorganizatorami przedsięwzięcia są: Parafia św. Antoniego w Siemianowicach Śląskich, Siemianowickie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich, Śląski Klub Golfowy, Centrum Konferencyjno – Bankietowe „u Ostrowskich” w Siemianowicach Śląskich.

Medialnie jubileuszowe imprezy wspomogą: TVP3 Katowice, TVS i Radio Silesia, Polskie Radio Katowice, „Dziennik Zachodni” oraz Magazyn „Siemion” i gazeta Extra Siemianowice.

Szczegółowy program obchodów Jubileuszu 70-lecia ZSTiO „Meritum” jest umieszczony na oficjalnej stronie szkoły, szkolnym Facebooku oraz na tablicy informacyjnej w centrum miasta.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.