Alchemia

Alchemia SA to dynamicznie rozwijająca się grupa firm z branży hutniczej, której działalność koncentruje się na produkcji szerokiej gamy rur oraz innych wyrobów stalowych wykorzystywanych głównie w przemyśle naftowym, wydobywczym i gazownictwie. Uczniowie naszego Technikum kształcący się w zawodzie technik mechatronik uczestniczyli w wizycie studyjnej w jednej z firm należącej do koncernu stalowego Alchemia SA, czyli w Oddziale Walcowni Rur Batory w Chorzowie. Uczniowie naszej Szkoły mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy mechatronika w służbach utrzymania ruchu w przemyśle metalurgicznym, poznać środowisko pracy, narzędzia, zadania na poszczególnych stanowiskach, jak również możliwości zatrudnienia i awansu w chorzowskiej firmie. Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolnego doradcę zawodowego i odbyło się w ramach działań Szkoły mających na celu przygotowanie uczniów do wyboru drogi zawodowej oraz poznania rynku pracy.