godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

III LO zaprasza do klasy językowej z elementami social mediów

Wybór szkoły ponadpodstawowej to trudny i ważny pierwszy krok w dorosłość i kształtowanie swojej ścieżki kariery. Jeśli marzysz o karierze w branży międzynarodowej i chcesz doskonalić swoje umiejętności językowe, to klasa III Liceum Ogólnokształcącego w ZSTiO MERITUM językowa z elementami social media jest idealna dla Ciebie!

Profil klasy powstał w odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata związane z rosnącą rolą mediów społecznościowych. W tej klasie uczniowie będą mieli okazję uczyć się języków obcych na najwyższym poziomie, a także poznają tajniki marketingu i social mediów poprzez udział w cyklu zajęć i warsztatów rozwijających z zakresu takich zagadnień jak: język dla Internetu i social mediów, podstawy komunikacji społecznej, etyka w Internecie, public relations, promocja wizerunku, planowanie oraz tworzenie angażującego contentu (tekstów, grafik oraz treści multimedialnych). Warsztaty prowadzone będą we współpracy z wyższymi uczelniami i agencją reklamową.

Poprzez udział w sprawdzonych od lat programach realizowanych w MERITUM młodzież zdobędzie umiejętność pracy w grupie, nauczy się realizować projekty, pozyskiwać do swoich działań partnerów, prowadzić kampanie reklamowe.

Korzystając z wiedzy wykwalifikowanych trenerów, podczas zajęć młodzież będzie miała szansę wziąć udział w kursach Cisco Networking Academy, przygotowujących fundamenty technologiczne i pozwalających specjalizować się w wybranej dziedzinie IT oraz szeregu programów i projektów z branży IT, ściśle powiązanych z social mediami.

Duży nacisk położony będzie na naukę języków (zarówno ojczystego, jak i języków obcych) realizowanych na poziomie rozszerzonym. Oferta językowa twórczo i praktycznie wykraczać będzie poza szkolne mury, często poza granice kraju.

Uczniów zapraszać będziemy do kształcenia językowych kompetencji poprzez udział w zagranicznych obozach naukowych (dotychczas udało się nam zwiedzić Węgry, Włochy, kilkukrotnie Wielką Brytanię), spotkaniach z native speakerami, wyjściach do teatru na angielskojęzyczne sztuki, udziału w spotkaniach młodzieży w ramach EuropeanYouthEvents, Euroscoli czy on linowych sesjach Parlamentu Europejskiego.

Swoja wiedzę i umiejętności uczniowie tej klasy doskonalić będą w zajęciach dodatkowych takich jak dziennikarstwo i media, grafika i projektowanie, kulturoznawstwo, menadżerstwo, język angielski w mediach oraz przedmiot kompetencje społeczne, który realizowany będzie przede wszystkim na podstawie projektów kierowanych do środowiska lokalnego.

Absolwenci tej klasy przygotowani będą do kontynuowania kształcenia na wybranych uczelniach wyższych i szkołach policealnych o kierunkach: językowych, tłumaczeniowych, marketingowych, społecznych i innych. Co ważne już kończąc liceum, będą posiadać konkretną wiedzę oraz praktyczne umiejętności, liczące się na aktualnym rynku pracy, udowodnione dyplomami i certyfikatami, wzbogacającymi CV.

Więcej informacji o ZSTiO MERITUM w linkach:

http://www.zstioMERITUM.edu.pl/

https://www.facebook.com/ZSTiOMERITUMSiemianowice/

https://www.instagram.com/zstioMERITUM/

https://www.youtube.com/user/MERITUMSport

Rekrutacja:

http://www.zstioMERITUM.edu.pl/index.php/o-szkole/rekrutacja

W imieniu społeczności MERITUM – Barbara Niemiec-Falkus

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.