Miło nam poinformować, że Meritum znalazło się w gronie 155 szkół i placówek z województwa śląskiego nagrodzonych przez Śląskiego Kuratora Oświaty tytułem „Przyjazna szkoła”.

Jesteśmy jedyną ponadgimnazjalną szkołą w mieście, która może pochwalić się takim tytułem. Certyfikat odebrały jeszcze trzy siemianowickie placówki: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 13.

Konkurs był realizowany w ramach działań kampanii „Razem raźniej” prowadzonej w zakresie rządowego programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” w roku szkolnym 2017/2018.

Celem konkursu było między innymi ukazanie szkoły jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego, a właśnie takimi szkołami są III LO i Technikum nr 2 wchodzące w skład ZSTiO Meritum.