Dzień dobry,

Szanowni Państwo,

W imieniu Departamentu Rozwoju i Transformacji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego chciałam serdecznie zaprosić uczniów Państwa szkół do wzięcia udziału w 2 konkursach artystycznych:

1. Konkurs fotograficzny pt: „TransformujeMY Śląskie – co widać w obiektywie”,
  2. Konkurs dziennikarski pt: „TransformujeMY Śląskie – zmiany piórem opisane”

Zależy nam bardzo, by w proces zmian zachodzących w naszym regionie włączyć młode i nieco starsze pokolenie, by zachęcić ich do „wytężenia wzroku i słuchu” i zwrócenia uwagi na to, jak nasz region się zmienia m.in. dzięki Funduszom Europejskim, zwłaszcza obszary kojarzące się stereotypowo z kopalniami i górnikami, smogiem i hałdami. Niech czerpią z dziedzictwa poprzemysłowego województwa śląskiego, ale w duchu ekologii i nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań.

Jestem pewna, że w swoim najbliższym otoczeniu znajdą ciekawych ludzi, ciekawe miejsca, o których będą chcieli napisać ciekawy tekst albo którym będą chcieli zrobić ciekawe zdjęcie oddające ducha zmian.

Bo przecież TransformujeMY Śląskie Razem!

Na laureatów konkursów czekają cenne nagrody rzeczowe, a wręczenie nagród odbędzie się podczas „Śląskiego Forum Sprawiedliwej Transformacji” mającego miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, kolejno:

- Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym wraz z wystawą prac – 21 listopada br. w ramach konferencji pt: „Nowy Europejski Bauhaus – jak ekologiczna, estetyczna i partycypacyjna może być sprawiedliwa transformacja”

- Wręczenie nagród w konkursie dziennikarskim (oraz wydruk najlepszego tekstu w dodatku regionalnej gazety) – 28 listopada br. w ramach konferencji pt: „Z ludźmi i dla ludzi. Partycypacja w transformacji”.

Termin nadsyłania prac konkursowych, zarówno dziennikarskich jak i fotograficznych – do 31 października br.

Szczegóły dot. obydwóch konkursów znajdziecie Państwo na stronie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pod linkiem:

TransformujeMY Śląskie – konkurs dziennikarski i fotograficzny - FUNDUSZEUE (slaskie.pl)

Oraz na profilu fb Fundusze Europejskie dla Śląskiego