Wykorzystując piękną czerwcową pogodę, ZSTiO Meritum już po raz drugi zorganizowało potyczki ekologiczne dla najstarszych uczniów szkół podstawowych. Zaproszenie przyjęły zarówno szkoły z Siemianowic Śląskich jak i z Katowic. Głównym celem potyczek ekologicznych było podejmowanie wszelkich działań ekologicznych, które możemy stosować w codziennym życiu. Na starcie każda z drużyn otrzymała mapę gry terenowej z zaznaczonymi punktami, do których należy dotrzeć. Zadania na punktach miała różnorodny charakter: od ogólnych haseł ekologicznych, znajomość znaków związanych z ekologią, segregację odpadów oraz podstawowe zasady korzystania z mapy i orientacji w terenie.

Po zaliczeniu wszystkich punktów każdy zespół musiał dotrzeć na metę, gdzie wyłoniono zwycięzców II edycji Potyczek Ekologicznych Meritum i rozdano nagrody. Na podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 20 w Siemianowicach Śląskich zdobywając III miejsce, na II miejscu była Szkoła Podstawowa nr 5 w Siemianowicach Śląskich, natomiast największą liczbę punków i najlepszą znajomość zagadnień ekologicznych zaprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Siemianowicach Śląskich i to ona zajęła I miejsce. Po zakończonej zabawie ekologicznej każdy uczestnik będzie wiedział jak poprawić stan środowiska przyrodniczego w swoim regionie oraz jak wykorzystać zdobytą wiedzę by żyć ekologicznie. Wszystkim bardzo dziękujemy za dobrą zabawę a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.