powitanie

Mimo Bank Holiday dzisiaj odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie informacyjne w siedzibie YIT z pracownikami organizacji pośredniczącej. W trakcie spotkania uczestnicy projektu zostali zapoznani z zasadami odbywania praktyk oraz planem zajęć językowych i kulturalnych. Uczniowie zostali zapoznani też z firmami w których będą odbywać praktyki zawodowe. Spacer po staromiejskich, urokliwych uliczkach Sligo z naszą przewodniczką, Tarą Breslin, był kolejnym punktem dzisiejszego dnia. Tara łączy w sobie irlandzki humor, życzliwość i dużą wiedzę na temat swojego miasta. Tara pokazała nam nie tylko ciekawe miejsca, ale konsekwentnie wymagała od nas posługiwania się językiem angielskim. Znamy już najważniejsze i najciekawsze punkty w mieście. Wczoraj wieczorem zakończył się w Sligo letni festiwal pełen żywiołowej, gorącej irlandzkiej muzyki. Klimat udzielił się wszystkim, którzy licznie, czasami jednak, o dziwo, skąpo odziani, kontrastowali z nami ubranymi w kurtki i czapki. No cóż taki irlandzki Summer Festival.

powitanie