Wkrótce podejmiecie jedną z ważniejszych życiowych decyzji. Z pewnością chcielibyście, aby szkoła, w której wybierzecie dalszą naukę, rozwijała Was wszechstronnie, a wiedza w niej zdobyta zapewniała w przyszłości możliwość studiowania na wybranym kierunku wyższej uczelni, albo też uzyskania interesującej i dobrze płatnej pracy. Jeżeli podejmiecie naukę w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, zdobędziecie wiedzę na wysokim poziomie, w zakresie nauk technicznych i ścisłych, a także sporą dozę wiedzy humanistycznej i społecznej. W naszej szkole spotkacie się z życzliwym przyjęciem zarówno ze strony kadry nauczycielskiej jak i Waszych starszych koleżanek i kolegów. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "MERITUM" przewiduje i proponuje w roku szkolnym 2023/2024 dla absolwentów szkół podstawowych następujące typy szkół i kierunki kształcenia.

III LO - Klasa informatyczno-językowa

Jesteś osobą ciekawą ludzi i świata?

Technikum nr 2 - technik mechatronik

Technik mechatronik - nowoczesne technologie na wyciągnięcie ręki.

Technikum nr 2 - technik ekonomista

Technik rachunkowości - profesjonalne umiejętności.

Technikum nr 2 - technik informatyk

Technik informatyk - kierunek przyszłości.

Obowiązki kandydata i terminy związane z naborem elektronicznym:

• od 13 maja 2024 r. do 17 czerwca 2024 r. do godz. 15.00 - rejestracja i dokonanie wyboru preferencji klas w systemie naboru elektronicznego https://slaskie.edu.com.pl/; dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru podania wydrukowanego z systemu naboru elektronicznego podpisanego przez kandydata i opiekuna prawnego, dołączenie zaświadczeń i dokumentów stwierdzających pierwszeństwo przyjęcia w przypadku równej ilości punktów;
  • od 21 czerwca 2024 r. do 5 lipca 2024 r. do godz. 15.00 - dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty; możliwość zmiany wniosku o przyjęcie do szkoły

Oferta edukacyjna ZSTiO Meritum związana z naborem elektronicznym znajduje się na stronie:

Regulamin naboru elektronicznego wraz z kryteriami kwalifikacyjnymi dla absolwentów szkoły podstawowej.

OŚWIADCZENIE WOLI + RODO – III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

OŚWIADCZENIE WOLI + RODO – TECHNIKUM nr 2

Szanowni Państwo, informujemy, że komisja rekrutacyjna ZSTiO Meritum pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00. - 13.00.

W dniach: 21.06. - piątek, 05.07 - piątek i 18.07 - czwartek godziny pracy wydłużone są do godziny 15.00.

Zapraszamy!!!