teatr

Młodzi teatromani z "Meritum" kolejny już weekendowy wieczór spędzili w teatrze. Tym razem uczennice i uczniowie z klasy IIb T, IIc T i IVb T wraz ze swoimi opiekunkami Paniami: Ewą Leszczak i Ksenią Hadryan udali się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakl komediowy pt.: "Kogut w rosole" w reżyserii Marka Gierszała na podstawie sztuki słoweńskiego dramaturga Samuela Jokica.
Przezabawna, a zarazem słodko – gorzka komedia inspirowana słynnym filmem pt.: "Goło i wesoło" przedstawiała historię kilku bezrobotnych mężczyzn, którzy nie mając pracy, pieniędzy ani pomysłu na dalsze życie, decydują się na ryzykowne i odważne show, aby odzyskać własną godność. Ta lekka i żartobliwa komedia dostarczyła meritumowskim widzom nie tylko wyśmienitej zabawy, ale i refleksji na temat trwałości męskiej przyjaźni, trudnych relacji rodzinnych, a przede wszystkim niepoddawania się i radzenia sobie w nawet najbardziej beznadziejnych sytuacjach oraz wytrwałości w dążeniu do lepszego i godnego życia. Barwne, pełnokrwiste, po prostu z życia wzięte postacie, dowcipne, choć czasami rubaszne dialogi, znakomite kreacje aktorskie połączone ze świetnymi umiejętnościami tanecznymi w rytmie znanych i lubianych przebojów, realistyczna, choć oszczędna scenografia oraz mistrzowskie operowanie scenicznym światłem, szczególnie podczas finałowego tańca spowodowały, że uczniowie "Meritum" ochoczo przyłączyli się do gromkich braw i owacji na stojąco na zakończenie spektaklu. Meritumowscy miłośnicy teatru z niecierpliwością czekają na następne teatralne wyjścia w ramach cyklicznych Spotkań z Kulturą.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.