Zgodnie z ordynacją wyborczą SU Meritum wielkimi krokami zbliżają się wybory do prezydium SU ZSTiO Meritum. Spośród zgłoszonych kandydatur młodzież wybierze przewodniczącego, jego zastępcę i sekretarza, którzy w bieżącym roku szkolnym kierować będą działaniami młodzieży.

Poniżej prezentujemy sylwetki (w kolejności alfabetycznej) kandydatów. Zachęcamy do poznania ich programów wyborczych.

Igor Jeziorski (klasa 2LO)

Cześć, nazywam się Igor Jeziorski i jestem uczniem klasy 2 LO i postanowiłem w tym roku szkolnym kandydować do SU. Przez 3 lata zdobywałem doświadczenie w samorządzie uczniowskim w mojej szkole podstawowej.

Jestem osobą szczerą, opanowaną i uśmiechniętą. Interesuję się sportem, informatyką i podróżami. Praca w grupie, wspólne sukcesy, pomoc innym to coś, co sprawia mi radość. Ale dość już o mnie. Co chciałbym zmienić w naszej szkole?

Oto kilka moich pomysłów: Luźny piątek - wiem, że każdy z nas chciałby, żeby przynajmniej raz w tygodniu nie obowiązywał szkolny dress code.

Dzień zwariowanego krawata – pierwszy poniedziałek każdego miesiąca będzie dniem, w którym osoba mająca ubrany niestandardowy krawat nie będzie pytana.

Szkolna liga e-sportowa - chciałbym kontynuować turniej gier komputerowych.

Dzień gier planszowych - postaram się o to, aby do naszego szkolnego kalendarza został dodany turniej gier planszowych.

Współpraca z Klubem Młodego Wolontariusza Merit – mam zamiar jeszcze aktywniej włączyć SU do pomocy oraz zachęcać naszą szkolną społeczność do organizowanych przez Klub akcji.

JEŚLI NA MNIE ZAGŁOSUJESZ, SWOJEGO GŁOSU NIE ZMARNUJESZ!!!

Aneta Opielka (klasa 3bT)

Kim jestem? Nazywam się Aneta Opielka i chodzę do klasy 3bT. Jestem osobą ambitną i zdeterminowaną. Nienawidzę bezczynności, więc kiedy mogę DZIAŁAM!

Moje pomysły

Muzyka na życzenie – masz pomysł co można puścić na przerwie lub chciałbyś coś usłyszeć przez radiowęzeł? Wrzuć swoją propozycję do skrzynki, a bardzo możliwe, że usłyszysz ją podczas przerwy.

Poczta walentynkowa – chcesz coś przekazać osobie która Ci się podoba, a nie wiesz jak to zrobić? Poczta walentynkowa jest idealna do przekazania swoich uczuć!

Znaczek przy plecaku – denerwują Cię dziurki po znaczku w koszulach i marynarkach? A może zdarza Ci się zapomnieć przyczepić znaczka do innej koszuli? Znaczek przyczepiony do plecaka lub torby pozwoli zapomnieć o tych problemach, ponieważ zawsze będzie w jednym miejscu. Masz pomysł co jeszcze można wprowadzić lub co zmienić w naszej szkole? Przyjdź do mnie, chętnie Cię wysłucham! (Ale proszę nie mówcie, żebym zniosła dress code, to naprawdę nie zależy ode mnie).

Chcesz działać? Działaj realnie!

Partycja Siebiata (klasa 3LO).

Cześć wszystkim! Nazywam się Patrycja Siebiata i jestem uczennicą trzeciej klasy liceum. Nie mam doświadczenia w pracy SU ale wiem, że mam dużo predyspozycji do pracy w zespole. Jestem osobą kreatywną, ambitną, która ma wiele pomysłów na umilenie nam czasu w szkole. Mam wiele zainteresowań, które mogą dać szerszą perspektywę na rozwój samorządu i szkoły. Wytrwale dążę do realizacji swoich celów i nigdy się nie poddaje. Mam duże doświadczenie w planowaniu i organizowaniu spotkań publicznych.

Chciałabym was zapewnić, że jako przewodnicząca samorządu uczniowskiego będę słuchała otwarcie waszych propozycji, abyście mogli decydować o życiu szkoły. Będę otwarta na wszelkie propozycje i pomoc z waszej strony. Dołożę starań, aby godnie reprezentować naszą szkołę poza jej murami. Poniżej przedstawiam wam kilka moich postulatów, które postaram się spełnić, jeśli wybierzecie mnie na przewodniczącego samorządu uczniowskiego:

Szkoła nie jest tylko miejscem do nauki, chciałabym, aby w naszej szkole dalej były realizowane wszystkie imprezy okolicznościowe. Uważam, że eventy są nieodłączną i najmilszą częścią siedzenia w szkole. Zapewne każdy słyszał o e-legitymacjach. E-legitymacja to nie tylko trwalszy odpowiednik papierowej legitymacji szkolnej, lecz także dokument, który może mieć szereg dodatkowych zastosowań. Chciałbym wprowadzić ją do użytku codziennego, jeżeli będzie oczywiście taka możliwość nie tylko jako legitymacje, a także jako karnet obiadowy na stołówkę szkolną.

Razem zdziałamy więcej. Uważam, że każdy powinien decydować o życiu szkoły, dlatego chciałabym Wprowadzić system komunikacji między uczniami a samorządem poprzez Skrzynkę Zażaleń, w której każdy anonimowo mógłby napisać sugestie dotyczącą pracy SU. Organizowanie przynajmniej raz w miesiącu debat oxfordzkich, które poza zdobyciem doświadczenia, umożliwiłyby lepszą integrację pomiędzy uczniami. Dodatkowe nieprzygotowanie ,,np’’ lub gdy te wypadają w dni wolne od szkoły -imieniny.