Piątkowe przedpołudnie młodzież ZSTiO Meritum spędziła, biorąc udział w grze terenowej poświęconej tematyce ekologicznej. Nadrzędnym celem wydarzenia było podsumowanie trwającej od tygodnia w szkole akcji sprzątania świata.

Na każdą klasę czekała mapa Parku Śląskiego z zaznaczonymi stanowiskami, przy których można było zdobywać punkty. Zadania sprawdzały zarówno sprawność fizyczną, jak i wiedzę ekologiczną. Wzdłuż całej trasy młodzież zbierała i segregowała śmieci do wcześniej przygotowanych worków.

Organizatorami gry były klasy II LO i III b Technikum wraz z wychowawczyniami – paniami Małgorzatą Franczyk i Benitą Handler.

Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, świetnie się bawili, a przede wszystkim dołożyli małą cegiełkę do dbania o środowisko i podnoszenia świadomości ekologicznej.