Uczniowie klasy IIaT udali się na wycieczkę naukową do siedziby wodociągów siemianowickich Aqua-Sprint. Wyjście zostało zorganizowane w związku ze zbliżającym się w ZSTiO Meritum XVI Forum Nauki. Tegoroczne spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata nauki dotyczyć będą problemu wody stąd hasło przewodnie "Woda źródłem życia". Nasi uczniowie dokładnie zapoznali się z działalnością firmy oraz wysłuchali wykładu dr. Seweryna Świacznego "Zanim odkręcisz kran". Prelegent w bardzo ciekawy sposób zaprezentował informacje dotyczące strat wody, które ponosimy podczas codziennego użytkowania. W programie naszej wizyty znalazł się również czas na zwiedzanie siedziby Aqua-Sprintu. Zakończeniem było spotkanie młodzieży Meritum z prezesem spółki panem Piotrem Komrausem, który szczegółowo opowiedział o planach dotyczących wybudowania w najbliższych latach najnowocześniejszej w Europie oczyszczali ścieków.