Święto Kobiet uczczono w ZSTiO MERITUM  konkursami recytacji, piosenki w języku polskim i w językach obcych, konkursem fotograficznym, które tradycyjnie adresowane były do uczniów szkół gimnazjalnych, a w tym roku także do uczniów klas siódmych szkół podstawowych. Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu, stosownie do święta, był "Portret Kobiety-Naprawdę jaka jesteś,  nie wie nikt".
Od dwóch lat impreza ta objęta jest Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Mieliśmy w związku z tym przyjemność gościć panią Aleksandrę  Dylę, wizytatora Kuratorium  Oświaty w Katowicach, która skierowała wiele ciepłych słów pod adresem Meritum, zwracając uwagę na atmosferę panującą w naszej szkole. Grono gości  zaszczyciła pani Monika Gawrońska zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji w Siemianowicach Śląskich, która z sentymentem wraca do Meritum jako absolwentka III LO.
Jak zwykle występująca młodzież, zarówno ze szkół podstawowych i gimnazjów, nie zawiodła.  Wykonywane przez młodych artystów recytacje i piosenki były na wysokim poziomie. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.
Pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim zajął Piotr Wachstiel, uczeń III klasy Gimnazjum nr 8 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi, który słowami poetki W. Szymborskiej przedstawił „Portret kobiety”. Drugie miejsce zdobył Jakub Lampa uczeń II klasy tej samej siemianowickiej szkoły. Trzecie natomiast przypadło Katarzynie Ślęzak, uczennicy VII klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół nr 4 w Siemianowicach Śląskich.
W konkursie piosenki pierwsze  miejsce uzyskał zespół High Five w składzie  Aleksandra Gawrysiak, Helena Czyrwik, Zuzanna Leszczyńska, Wojciech Czekalski, Jakub Gajek, Maksymilian Foik i Amadeusz Deptała, uczniowie  III klasy Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Sportowych, którzy wykonali fantastyczną interpretację utworu Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg”.
Drugie miejsce zajął również zespół, były to uczennice III klasy Gimnazjum  nr 8 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi. Grupę, która z prawdziwie paryskim szykiem zaśpiewała piosenkę „Je Veux”, tworzą Natalia Sąsała, Bogusława Majewska, Klaudia Grabowska, Zuzanna Szwejda i Wiktoria Naczyńska. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Aleksandra Barlik z  Prywatnego Gimnazjum „Arkona”  i Sandra Śliwa, uczennica III klasy wymienionego już  Gimnazjum nr 8W konkursie fotograficznym przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymały Bogusława Majewska i Wiktoria Kocur, a pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Szwejda. Wszystkie nagrodzone osoby uczęszczają do Gimnazjum nr 8 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi.
Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursów V Festiwalu Meritum Wizji. Organizatorzy szczególnie pragną podziękować nauczycielom - opiekunom, którzy wspaniale przygotowali młodzież do występów na scenie Meritum.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Mallow i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.