„Wędrówki po nocnym niebie” to seans, który wybraliśmy na naszą coroczna wizytę w Planetarium Śląskim. Od sześciu już lat grupa około 50 uczennic i uczniów Meritum uczestniczy w popołudniowym seansie w ramach imprez towarzyszących Forum Nauki. Tym razem, w środę 7 marca, były aż 73 osoby. Obejrzeliśmy seans pokazujący aktualne niebo, które nie wszędzie wygląda tak samo. Była to opowieść o tym, co z okolic Chorzowa, z afrykańskiej dżungli i na antypodach możemy zobaczyć w ciągu jednej nocy. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie w różnych częściach świata. Mogliśmy spojrzeć na niebo jak żeglarze opływający Ziemię, których drogowskazem jest Gwiazda Polarna lub Krzyż Południa.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo