„Wędrówki po nocnym niebie” to seans, który wybraliśmy na naszą coroczna wizytę w Planetarium Śląskim. Od sześciu już lat grupa około 50 uczennic i uczniów Meritum uczestniczy w popołudniowym seansie w ramach imprez towarzyszących Forum Nauki. Tym razem, w środę 7 marca, były aż 73 osoby. Obejrzeliśmy seans pokazujący aktualne niebo, które nie wszędzie wygląda tak samo. Była to opowieść o tym, co z okolic Chorzowa, z afrykańskiej dżungli i na antypodach możemy zobaczyć w ciągu jednej nocy. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie w różnych częściach świata. Mogliśmy spojrzeć na niebo jak żeglarze opływający Ziemię, których drogowskazem jest Gwiazda Polarna lub Krzyż Południa.

Praktyki zawodowe w Mallow i Galway (Irlandia - 40 uczniów)