„Wędrówki po nocnym niebie” to seans, który wybraliśmy na naszą coroczna wizytę w Planetarium Śląskim. Od sześciu już lat grupa około 50 uczennic i uczniów Meritum uczestniczy w popołudniowym seansie w ramach imprez towarzyszących Forum Nauki. Tym razem, w środę 7 marca, były aż 73 osoby. Obejrzeliśmy seans pokazujący aktualne niebo, które nie wszędzie wygląda tak samo. Była to opowieść o tym, co z okolic Chorzowa, z afrykańskiej dżungli i na antypodach możemy zobaczyć w ciągu jednej nocy. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie w różnych częściach świata. Mogliśmy spojrzeć na niebo jak żeglarze opływający Ziemię, których drogowskazem jest Gwiazda Polarna lub Krzyż Południa.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Mallow i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.