W ramach tegorocznych obchodów Dnia dziecka w naszym mieście Szkoła Podstawowa nr 13 w Siemianowicach Śląskich zorganizowała konkurs literacki  pt. "Moja rodzina razem się trzyma" oraz konkurs  plastyczny "Zatrzymać radość…" pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich – Rafała Piecha.  Celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie aktywności i wrażliwości twórczej wśród uczniów oraz integracja środowiska rodzinnego, a także szkolnego. Uczniowie "Meritum" okazali się bezkonkurencyjni. Prace uczestników zwracały uwagę na to, jak ważna jest rodzinna w życiu młodego człowieka. Na podium stanęli:
w konkursie literackim w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce zajął Miłosz Stefański – uczeń klasy 2aT
  • II miejsce zajęła Wiktoria Mikołajczyk – uczennica klasy 1bT
  • III miejsce zajął Dawid Grytz – uczeń klasy 2aT.

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła – Marta Sobczyk – uczennica klasy 1bT. Organizatorzy zadbali o przyjazną i miłą atmosferę. Uwieńczeniem tego dnia było wręczenie laureatom dyplomów oraz upominków.  Wszystkim humory dopisywały, a młodzież "Meritum" bawiła się znakomicie.