Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Meritum oraz absolwenci szkoły spotkali się na Wiosennym Festynie Sportowym. Jak zwykle czekała  na nich moc atrakcji. Od samego rana ruszył kącik kulinarny, każdy z uczestników imprezy mógł spróbować specjałów serwowanych przez wcielającego się w rolę szefa kuchni pana Damiana Wypicha. Z godziny na godzinę rozrastał się kącik malucha, w którym pani Barbara Niemiec - Falkus wraz z naszymi uczennicami przygotowała dla najmłodszych gry i zabawy.

Na murawie boiska szkolnego rozegrano turniej piłkarski. W tym roku  reprezentacje naszych uczniów czy absolwentów musiały uznać wyższość drużyny z  Zespołu Szkół Sportowych. Gimnazjaliści odebrali Puchar  z rąk dyrektora szkoły pana Stefana Kowalczyka.

Równolegle z walką na murawie toczyły się zmagania w "piłkarzyki". Tutaj najlepsi okazali się  Jan Dankowski i Klaudia Rozmus z 2c Technikum. Jak zwykle dopisała pogoda. Atmosfera imprezy po raz kolejny udowodniła, ze Meritum "to więcej niż szkoła".