bookitup

Redukcja stresu:

Czytając nasz mózg musi w pełni skupić się na tym co czyta i przetworzyć informację zawarte w tekście. Skupienie się na jednej czynności pozwala to oderwać się od codziennych problemów i zmartwień. Czytanie może również dostarczyć nam umiejętności i narzędzi potrzebnych do radzenia sobie ze stresem.

Poprawa koncentracji:

W świecie social mediów i Internetu, zalewających nas bodźcami, nasza zdolność do koncentracji na dłuższą chwilę stale się zmniejsza. Czytania może pomóc zahamować ten proces. Czytając nasz mózg musi skoncentrować się na fabule i aktualnie czytanym tekście co pozytywnie wpływa na naszą koncentrację.

Rozwój wyobraźni:

Gdy czytamy poznajemy bohaterów, miejsca i wydarzenia. Opisy Tych rzeczy nasz mózg zaczyna automatycznie wizualizować do czego potrzebuje wyobraźni. Rozwijanie wyobraźni ułatwia nam nieszablone myślenie co z kolei pozwoli nam na łatwiejsze i bardziej kreatywne rozwiązywanie problemów w życiu codziennym.