AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych. Popularyzując symbol Czerwonej Kokardki podkreślamy jej znaczenie i symbolikę. Niestety w ostatnich latach w Polsce wykrywana jest coraz większa liczby zakażeń HIV, podczas gdy w innych krajach naszego regionu (oprócz Europy Wschodniej), liczby te sukcesywnie maleją. Dlatego warto zwrócić uwagę na tą chorobę i sposoby jej zakażenia. A oto kilka ważnych informacji !!

Dbaj o swoje zdrowie! Unikaj zakażenia wirusem HIV - przestrzegaj kilku zasad bezpieczeństwa!

· Zachowaj ostrożność, gdy ktoś się skaleczy.

· Zabiegi kosmetyczne i tatuaże wykonuj tylko u wykwalifikowanych osób, w sprawdzonych miejscach.

· Nie pożyczaj maszynki do golenia, szczoteczki do zębów i innych przyborów kosmetycznych.

· Jeśli używasz strzykawek i igieł – upewnij się, że są sterylne.

· Unikaj przygodnych kontaktów seksualnych, a jeśli takie Ci się zdarzą - używaj prezerwatywy.

Ważne informacje:

Gdzie można wykonać test? – Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny przy Poradni Terapii Uzależnień Od Substancji Psychoaktywnych I Współuzależnień ul. Zjednoczenia 10, 41-500 Chorzów

Telefon Zaufania HIV/AIDS – 800 888 448 (połączenie bezpłatne) lub 226 928 226

Poradnia Internetowa HIV/AIDS – http://aids.gov.pl/poradnia_internetowa