Zielone Meritum

Zielony to kolor nadziei, której w obecnych czasach potrzeba nam jak powietrza, oraz symbol Irlandii, z której kulturą mogliśmy się zapoznać z okazji Dnia Św. Patryka obchodzonego 17 marca. Tego dnia w ZSTiO MERITUM działo się bardzo dużo, a uczniowie wyjątkowo mogli zrezygnować z regulaminowego stroju.

W pogoni za legendarnym garncem złota uczniowie Meritum zmagali się z zagadkami złośliwego skrzata -Leprechauna ukrytymi w kodach QR. W tych zmaganiach niepokonani okazali się panowie z klasy 4AT, którzy „upłynnili” całe złoto zanim zdążyliśmy uwiecznić ten moment.

Na koniec językowych zmagań uczniowie naszego liceum i technikum wzięli udział w webinarium w języku angielskim "How to get a job in digital marketing?" Dzięki temu mogli rozwijać nie tylko swoje umiejętności językowe, ale również pogłębić wiedzę związaną z branżą digital marketing oraz ubieganiem się o pracę.

Z okazji tego święta odwiedzili nas również mili goście ze Szkół Podstawowych nr 4, 6, 11, 16 oraz 20. To właśnie dla nich uczniowie naszego technikum przygotowali kulturowo-językowe wyzwania z wykorzystaniem TIK: Quizy Kahoot! i Bamboozle, dyktanda z wykorzystaniem laboratorium językowego i wiele innych. Zmagania trwały 90 minut, a walka o skarb Meritka była wyjątkowo zaciekła. Choć szanse były bardzo wyrównane to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 okazali się zwycięzcami i zgarnęli przygotowane przez nas nagrody.

Do atrakcji związanych ze świętem Irlandii dołączył również Dzień Bez Plecaka. Kreatywność naszych uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! By pomieścić wszystko, co na co dzień jest im potrzebne w szkole wykorzystali suszarki na pranie, torby lodówki, transportery dla zwierząt, chlebaki, odkurzacz, a nawet ponton.

Zielone Meritum