Certyfikat

Z przyjemnością informujemy, że ZSTiO „Meritum” otrzymało Certyfikat za zrealizowanie zadań w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!” w 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zorganizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty Panią Urszulę Bauer oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności pod patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej i Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Przypominamy równocześnie, że Kajetan Zieliński – uczeń klasy pierwszej III LO w ZSTiO „Meritum” zajął II miejsce w konkursie literackim „Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich” przeprowadzonym w ramach powyższego projektu.

Długo oczekiwana uroczystość podsumowująca projekt „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!” odbyła się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach.

Przed rozpoczęciem Gali laureaci projektowych konkursów mieli możliwość zwiedzenia Muzeum – Izby Pamięci Kopalni Wujek w Katowicach, działającej w ramach Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, położonej na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”, w dawnym budynku kopalnianego magazynu odzieżowego. Dzięki nowej ekspozycji multimedialnej ciekawie zaprezentowanej przez muzealnego przewodnika uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zapoznali się z najnowszą historią Polski, dotyczącą m.in. narodzin „Solidarności”, wprowadzenia w Polsce stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku oraz pacyfikacji kopalni KWK „Wujek” 16 grudnia 1981 roku i tragicznej śmierci 9 górników.

Podczas uroczystości Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer wręczyła na ręce koordynatora projektu Certyfikat dla naszej szkoły, natomiast laureatowi konkursu literackiego Kajetanowi Zielińskiemu dyplom i nagrodę rzeczową.

Serdecznie gratulujemy Kajetanowi zdobycia II miejsca i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach literackich. Za udział w konkursie literackim „Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich” dziękujemy również licealistkom Julii Fimie i Patrycji Siebiata oraz przedstawicielom Technikum nr 2, czyli informatykom Kamilowi Dudzie i Damianowi Rysiowi.

Społeczności „Meritum” dziękujemy za uczestnictwo w projekcie, natomiast szkolnym koordynatorom Pani Kseni Hadryan i Panu Tomaszowi Walaszkowi za jego przygotowanie i przeprowadzenie.

Uważamy, że cele projektu edukacyjnego „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!” zostały w pełni zrealizowane. ZSTiO „Meritum” godnie uczciło 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zachęciło młodzież do dialogu międzypokoleniowego oraz uwrażliwiło na losy Polaków – uczestników i świadków wydarzeń związanych ze stanem wojennym w Polsce w latach 1981-1983.

Certyfikat