„Każdy powinien nauczyć się programowania, bo to uczy myślenia” – słowa Steva Jobsa są myślą przewodnią projektu, w którym po raz trzeci biorą udział dziewczęta ZSTiO Meritum. ITGrA, bo o niej mowa, to projekt, którego celem jest popularyzacja rozwoju w obszarze IT wśród kobiet i wzrost ich kompetencji w tej dziedzinie, oraz pokazanie młodym dziewczynom, że wbrew stereotypom, obszar IT jest dostępny i otwarty również dla nich. Przez kilka kolejnych sobotnich dni dziewczęta brać będą udział w warsztatach pod okiem doświadczonych trenerów, by w finale stanąć do konkursu i w praktyce sprawdzić nabyte umiejętności.

Meritum reprezentują dwa zespoły - Paulina, Patrycja, Julia, Zuzia, Emilka, Karolina, Gosia i Nikola oraz Natalia, Paulina. Maja, Lia, Marta, Ola, Malwina i Martyna, które wspierają panie Małgorzata Franczyk i Barbara Niemiec-Falkus.

Naszym reprezentantkom życzymy owocnej nauki i powodzenia w konkursowych zmaganiach!