Pierwszy dzwonek roku szkolnego 2020/21 w ZSTIO Meritum za nami! Wybrzmiał o poranku, by rozpocząć kolejny rok pełen nie tylko edukacyjnych wyzwań.

Dyrektor Meritum – Katarzyna Stronczek jako pierwszych powitała nowych uczniów, którzy kształcić będą się w klasie licealnej oraz przyszłych informatyków, mechatroników i techników rachunkowości. Debiutantom życzyła ciekawości, satysfakcji oraz korzystania z szans, jakie nie raz pojawią się w szkolnej rzeczywistości. Uczniom, którzy dostali się do ZSTiO z najlepszymi wynikami uroczyście wręczone zostały znaczki Meritum.

Oprawę artystyczną spotkania przygotowali uczniowie klas starszych, którzy popisali się talentem muzycznym oraz z przymrużeniem oka przedstawili zasady szkolnego survivalu.

Ciepłe słowa dyrektor Meritum skierowała również do starszych roczników, dziękując im, za ubiegłoroczne zaangażowanie życzyła wytrwałości w dążeniu do celu.

Przed Meritum rok wyjątkowy – oprócz wyzwań na stałe wpisanych w program szkoły czeka wiele innych projektów i zadań. Wśród nich długo wyczekiwana termomodernizacja budynków szkoły.

Co szczególnie cieszy – w trudnych czasach młodzież Meritum nie zapomina o innych. Klub Młodego Wolontariusza Merit oraz Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne PRO MERITUM na dobry początek roku szkolnego zorganizowali akcję charytatywną na rzecz podopiecznych jednego z katowickich domów dziecka. Plecak dla pierwszoklasisty oraz ogromna ilość materiałów plastycznych i papierniczych przekazane zostały młodszym kolegom.