Medyk Katowice

Na zaproszenie Dyrekcji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach (Medyk Katowice) grupa uczniów naszej szkoły wraz z doradcą zawodowym uczestniczyła w Dniu Otwartym CKZiU. Wydarzenia towarzyszące rozpoczęła konferencja poświęcona przyszłości branży medycznej i zawodom, w których kształci Medyk. Następnie uczniowie wraz ze swoimi starszymi kolegami, słuchaczami Medyka, zwiedzali pracownie Centrum, w których kształci się przyszłych techników usług kosmetycznych, techników elektroradiologów, techników farmaceutycznych, techników dentystycznych, techników masażystów, techników sterylizacji medycznej, asystentów stomatologicznych, higienistki stomatologiczne, opiekunów medycznych. Specjaliści, jednocześnie wykładowcy Centrum, opowiadali o każdym z zawodów, wyjaśniając ich specyfikę. Bogaty i ciekawy program dnia spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży, był doskonałą okazją do poznania ciekawych zawodów branży medycznej i być może będzie inspiracją na przyszłość.

Medyk Katowice