Międzynarodowegy Dzień Wolontariusza

Grudzień jest miesiącem, w którym z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza docenia się aktywność społeczników, podsumowuje działania, dziękuje za wszelkie podejmowane akcje. Klub Młodego Wolontariusza Merit działający przy ZSTiO Meritum ma w tym roku wyjątkowe powody do dumy.

5 XII podczas Gali Wolontariatu organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowiach ZSTiO Meritum wyróżnione zostało certyfikatem Miejsce Przyjazne Wolontariuszom. Certyfikat świadczący o wzorowej współpracy z wolontariuszami przyznaje Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Warto podkreślić, że w województwie śląskim tylko organizacji 15 może szczycić się tym prestiżowem tytułem.

Aktywiści Meritum docenieni zostali także podczas miejskich obchodów Dnia Wolontariusza, odbierając z rąk prezydenta miasta wyróżnienie w konkursie Siemianowickie Barwy Wolontariatu.

Z dumą informujemy również, że wolontariusze Meritum zakwalifikowali się do ścisłego finału Festiwalu Młodzieżowych Akcji Społecznych LIDERZY DOBROCZYNNOŚCI organizowanego przez Wydział Nauk Społecznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wszechstronność, zaangażowanie oraz innowacyjność działań wolontariuszy docenione zostało wyróżnieniem.

Międzynarodowegy Dzień Wolontariusza