Drugi dzień Forum Nauki „Żyj chwilą” za nami!
To był dzień pełen emocji, praktycznej wiedzy i ważnych kroków w przyszłość. Nasi uczniowie nie tylko zgłębiali teorię, ale brali udział w niezwykłych warsztatach, które uczą uważności i bezpieczeństwa. Wyjątkową rangę wydarzeniu nadał wykład inauguracyjny pana Damiana Dąbrowskiego, kierownika stacji meteorologicznej Planetarium Śląskiego, na którym gościliśmy również przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz władz samorządowych. Jednym z momentów dnia było podpisanie oficjalnej umowy o współpracy między ZSTiO Meritum a Akademia Górnośląska w Katowicach. To otwarcie nowych drzwi dla rozwoju naszych uczniów i zacieśnienie więzi ze światem nauki!
Co jeszcze działo się na Forum?
- Pierwsza pomoc w praktyce – szkolenie ratownicze z pokazem profesjonalnej karetki pogotowia. Wiedza, która realnie ratuje życie!
- „Zobaczyć niewidomego” – poruszające spotkanie z panią Jolantą Mamczur, które otworzyło nasze oczy na świat osób z niepełnosprawnością wzroku.
- Zakupowe FOMO pod lupą – dr Łukasz Szewczyk z Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wyjaśnił, jak unikać impulsywnych decyzji finansowych.
- „Jedna sekunda ratuje życie” – pan Mateusz Orpych z OSK Krzysztof - Nauka Jazdy Siemianowice Śląskie przypomniał o odpowiedzialności na drodze.
Dziękujemy wszystkim za obecność i bezcenną wiedzę! Czekamy na kolejne wyzwania!























