Czas biegnie nieubłaganie, za tydzień o tej porze będziemy już w domach wspominali pobyt w Irlandii. Tymczasem w naszą ostatnią niedzielę odbyliśmy wycieczkę do Kinsale – znanego miasteczka w hrabstwie Cork.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Forcie Karola, gdzie zapoznaliśmy się z historią tego miejsca. Po ponad dwugodzinnym spacerze po ruinach udaliśmy się na plażę, po drodze odwiedzając port w Kinsley, w którym przez cały rok organizowane są międzynarodowe regaty i spotkania żeglarzy.

Niestety typowo irlandzka pogoda uniemożliwiła nam zażywania kąpieli słonecznych w związku z tym udaliśmy się na krótki spacer plażą. Pomimo złej pogody mogliśmy zobaczyć młodych adeptów sztuki surfingowej oraz kilku śmiałków, którzy zdecydowali się na kąpiel w Oceanie Atlantyckim.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Cork, podczas której mogliśmy podziwiać piękno tego drugiego co do wielkości miasta Irlandii oraz zakupić pamiątki.

Dzień jak zwykle zaliczamy do bardzo udanych.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.