Czas biegnie nieubłaganie, za tydzień o tej porze będziemy już w domach wspominali pobyt w Irlandii. Tymczasem w naszą ostatnią niedzielę odbyliśmy wycieczkę do Kinsale – znanego miasteczka w hrabstwie Cork.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Forcie Karola, gdzie zapoznaliśmy się z historią tego miejsca. Po ponad dwugodzinnym spacerze po ruinach udaliśmy się na plażę, po drodze odwiedzając port w Kinsley, w którym przez cały rok organizowane są międzynarodowe regaty i spotkania żeglarzy.

Niestety typowo irlandzka pogoda uniemożliwiła nam zażywania kąpieli słonecznych w związku z tym udaliśmy się na krótki spacer plażą. Pomimo złej pogody mogliśmy zobaczyć młodych adeptów sztuki surfingowej oraz kilku śmiałków, którzy zdecydowali się na kąpiel w Oceanie Atlantyckim.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Cork, podczas której mogliśmy podziwiać piękno tego drugiego co do wielkości miasta Irlandii oraz zakupić pamiątki.

Dzień jak zwykle zaliczamy do bardzo udanych.