Mallow to niewielkie miasteczko położone na północny zachód o Cork, obfitujące w liczne osiedla domków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub wolnostojących. Na próżno szukać tu popularnych u nas bloków wypełnionych małymi mieszkankami. Domki różnej wielkości zlokalizowane są na mniej lub bardziej oddalonych od centrum uliczkach i zawsze otwartych osiedlach. Irlandzki styl to prostota architektury i maksimum funkcjonalności. Małym i prosto urządzonym pokoikom towarzyszą rozległe kuchnie i salony. Sami zaś Irlandczycy są bardzo mili, pomocni, uśmiechnięci i spokojni. Wszystko jest tu perfect i excellent. Zarówno w domu jaki i w podróży słyszymy morning, bye, nice day, którym towarzyszą uśmiech i życzliwość. Każda okazja jest dobra by porozmawiać. Nie widać tu żadnego pośpiechu. Pracę rozpoczyna się o godzinie dziewiątej, ale cisza nocna jest konsekwentnie realizowana od dziesiątej wieczorem. Trzeba się dobrze wyspać by rano wstać i ze spokojem zdążyć ze wszystkim, aby na twarzy gościł uśmiech i zadowolenie bez śladów zdenerwowania i roztargnienia.