Niedziela – dziś pora na Killarney. Godzina 9.30 zbiórka i wyruszamy w międzynarodowym zespole MERITUM Siemianowice Śląskie wraz z młodzieżą z Czech i Wodzisławia Śląskiego. Przed nami godzinna podróż autokarem do jednego z najpiękniejszych miejsc zielonej wyspy.

W przewodniku IRLANDIA wydawnictwa Wiedza i Życie znajdziemy taką oto informację: „Ten rejon słynący ze wspaniałych widoków jest zaliczany do największych atrakcji turystycznych Irlandii. Wszystkie trzy jeziora leżą w granicach Narodowego Parku Killarney. Chociaż znajdują się tu liczne ruiny zamków i opactw, to jednak nie one lecz właśnie jeziora skupiają największą uwagę”.

Naszą uwagę skupiły zarówno góry jak i jeziora oraz zespół pałacowo parkowy. Po dzisiejszej wizycie w tym przepięknym i urokliwym zakątku czujemy jednak niedosyt. Killarney to jedno z tych miejsc, do których trzeba koniecznie powrócić i poświęcić mu znacznie więcej czasu.

Polecamy Waszej uwadze również film promujący miasto i region: https://youtu.be/tTSN33fvdPk