Pobudka przed ósmą - owsianka, tost, bekon, jajko, jogurt, owoce i w drogę. Irlandzkim śniadaniem zaczynamy dzień, by następnie o godzinie 9.00 rozpocząć naukę i praktykę.

Podstawowym środkiem komunikacji miejskiej są własne nogi, ponieważ przejście do centrum z najdalej wysuniętej części miasta zajmuje maksymalnie 20 minut. Przy czym przy przejściu przez drogę należy pamiętać, o tym że samochód nadjeżdża zawsze z najmniej oczekiwanej strony czyli z prawej. Co jest nie bez znaczenia gdyż przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną znajdują się wyłącznie w najbardziej newralgicznych punktach miasta, a większość dróg pozbawiona jest tzw. zebry, co z drugiej strony daje pieszym więcej swobody. Paradoksalnie nikogo nie dziwi kierowca bez prawa jazdy, poruszający się samochodem z naklejoną literką L wydrukowaną na zwykłej kartce...

Przygotowani na mocny deszcz, ale również na gorące słońce i mocny wiatr skutecznie wiejący pod szybko przemieszczającymi się chmurami na niewielkiej wysokości, przemierzamy przepiękne uliczki z tradycyjną niską zabudową i witrynami sklepów, które pamiętają dawne czasy.

Zmierzamy do siedziby YIT oraz do Gilbert Centre na lekcje nie tylko języka ale i historii, zwyczajów i ciekawostek o Irlandii.

Zmęczeni wracamy na kolację czy też obiad przygotowany przez nasze host family.

Wkrótce kolejna relacja z naszej Irlandzkiej przygody.

Polecam galerię zdjęć z Doneraile Park oraz szkoleń.

W najbliższym czasie zamieścimy kolejne zdjęcia z naszymi irlandzkimi domami.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.