obr

Wszyscy chcielibyśmy żyć w świecie bez trosk, problemów i nieszczęść. Niestety bardzo często nie jest to możliwe. Możliwa jest natomiast świadoma postawa wobec zagrożeń oraz zabieganie o to, by ich unikać, by wspierać walkę o prawa człowieka. Właśnie dlatego dziewczęta ZSTiO Meritum włączyły się w ogólnoświatową akcję "One billion rising", której celem jest okazanie solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet na świecie doświadczających przemocy. A jest o co walczyć – według statystyk rocznie aż miliard kobiet na świecie pada ofiarą gwałtów i innych form przemocy. Pomysłodawczyni akcji Eve Ensler zaproponowała, by solidarność z ofiarami przemocy okazać za pomocą tańca, ponieważ właśnie wtedy w pełni dysponujemy własnym ciałem, wyzwalamy energię. Taneczne happeningi odbywają się od 2013 roku, w roku ubiegłym tańczono się w ponad dwustu krajach świata. Zapraszamy do obejrzenia efektów akcji: https://www.facebook.com/ZSTiOMeritumSiemianowice/videos/1563470357015810/. Akcja realizowana była w ramach POLICHROMU (gry dla szkolnych klubów wolontariatu), w którym od września bierze udział Klub Młodego Wolontariusza Merit z ZSTiO Meritum.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.