mmj

Dzięki uprzejmości siemianowickiej firmy MMJ w Meritum odbyły się warsztaty ze spawania światłowodów, które poprowadził absolwent szkoły Dawid Marker w asyście Pani Natalii. W ramach przedmiotu "Projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych" w warsztatach udział wzięli uczniowie klas drugich technikum w zawodzie technik informatyk. Uczniowie na wcześniejszych zajęciach zapoznali się z teorią i nabyli umiejętności pracy z okablowaniem miedziannym. Nie obce są im pojęcia typu skrętka, patchpanel, gniazdko abonenckie, wtyk RJ45, stripper, wciskarka, zaciskarka, miernik okablowania, ponieważ każdy uczeń w ramach ćwiczeń wykonał kawałek instalacji poziomego okablowania strukturalnego. W trakcie warsztatów uczniowie nabyli nowe umiejętności pracy z nowoczesnym medium transmisyjnym jakim jest okablowanie światłowodowe stosowane przez czołowe firmy sieciowe na polskim rynku. Dawid po krótkim wprowadzeniu teoretycznym, które dotyczyło elementów pasywnych i aktywnych instalacji światłowodowych jak i prezentacji obsługi urządzeń (noża do włókien światłowodowych, spawarki światłowodowej) przeprowadził pokaz spawania światłowodów. Uzbrojeni w nową wiedzę uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, ponieważ każdy otrzymał możliwość wykonania kawałka okablowania światłowodowego. Firmie MMJ, Dawidowi i Pani Natalii serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.