Kolejny raz gościliśmy w ZSTiO MERITUM miłośników języka niemieckiego i krajów niemieckojęzycznych. W konkursie “RUND UM DIE DACH-LÄNDER” wzięli udział uczniowie siemianowickich gimnazjów. Z przyjemnością śledziliśmy zmagania młodych ludzi. Pytania konkursowe obejmowały nie tylko znajomość kultury i obyczajów krajów niemieckojęzycznych, ale również znajomość języka. Gimnazjaliści zaskoczyli nas dużą wiedzą, dzięki czemu poziom konkursu był bardzo wysoki.

Zwycięzcą tej edycji został Marcin Zorębski reprezentujący ZSS, drugie miejsce zajęła Marlena Gawska uczennica z ZS nr 2 (Gimnazjum nr 4), a trzecie miejsce przypadło Danielowi Bobrowskiemu również z ZSS .

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w uczeniu się języka niemieckiego.