Najaktywniejszym czytelnikom "Meritum", czyli uczestnikom konkursu czytelniczego pt.: "Otwieramy się na Czytanie z Wydawnictwem Otwartym!" – organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach – przypominamy, że w marcu czytamy: "Książkę, której autor otrzymał nagrodę literacką". W 2017 roku mija setna rocznica przyznania pierwszej Nagrody Pulitzera, w związku z tym powyższe marcowe hasło. Organizatorzy konkursu uwzględniają wszystkie nagrody literackie, zarówno zagraniczne, jak i krajowe. Zaliczają też publikacje autorów, których teksty otrzymały tytuł Książki Roku przyznany przez organizacje związane z literaturą, wydawnictwa, księgarnie czy duże serwisy książkowe. Nie uwzględniają literatury dziecięcej. Szczególnie polecają następujące nagrody: Nagrodę Nobla, Nagrodę Pulitzera, Nagrodę Bookera, Nagrodę Nike, Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY, Książkę Roku Serwisu Lubimy Czytać, Nagrodę Brama Stokera, Nagrodę Czytelniczek Elle, British Fantasy Award, Printz Award, Edgar Allan Poe Award. Pamiętajcie, aby po przeczytaniu pasującej do hasła książki, zamieścić na blogu bibliotecznym wpis zawierający własne wrażenia z lektury (od 70 do 150 słów) do 31 marca 2017 roku. Wasz wpis musi posiadać także informację o tym, kiedy i jaką nagrodę otrzymał autor. Na czytelników z najciekawszymi wpisami tradycyjnie czekają atrakcyjne nagrody – coś dla ducha i coś dla ciała – sponsorowane przez partnera czytelniczej akcji Wydawnictwo Otwarte. Podajemy biblioteczny blog, na którym można zamieścić wpis oraz śledzić i komentować czytelniczą rywalizację: http://podejmijwyzwanieczytelnicze.blogspot.com. Meritumowscy książkożercy do dzieła! Czytajcie – piszcie – wygrywajcie!

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.