Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W kwestii programu EPAS (European Parliament Ambassador School – Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego) ZSTiO MERITUM ma się czym chwalić.

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie III LO i Technikum nr 2 brali udział w licznych przedsięwzięciach związanych z działalnością Parlamentu Europejskiego. Najważniejsze wydarzenia, w których uczestniczyliśmy to:

- udział w Interaktywnych Grach o Różnorodności Językowej, współorganizowanych przez polskie forum migracyjne oraz Biuro Parlamentu Europejskiego (28.09.2020)

- organizacja przez ZSTiO MERITUM konkursu językowego online „MERITUM języka” dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w kraju i szkół partnerskich za granicą (28.09.2020)

- Euroscola – Europejski Zielony Ład - udział w wydarzeniu online organizowanym przez Parlament europejski w Strasburgu (22.01.2021)

- EYE 2021 -  online European Youth Seminar - Special Seminar on Disinformation -udział w wydarzeniu online organizowanym przez Parlament europejski w Strasburgu (29.04.2021)

Ponadto w naszej szkole przez cały rok aktywnie działało aż 11 Młodszych Ambasadorów, a ich zaangażowanie zostało docenione przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Uczniowie otrzymali już nagrody rzeczowe, a 25 czerwca 2021 podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zostaną im wręczone pamiątkowe dyplomy podsumowujące ich tegoroczną działalność.

Udział w programie EPAS pozwolił młodzieży stale rozwijać ich zainteresowania oraz poszerzać horyzonty. W związku z tym już nie możemy doczekać się kolejnych wydarzeń. Najbliższe seminarium "Covid vaccine for young people and children" już 29 czerwca 2021! Nasi uczniowie mimo wakacji nie tracą motywacji do działania na rzecz Parlamentu Europejskiego i nie zwalniają tempa.