Plakat W stronę Słońca 

„W stronę słońca” jest motywem przewodnim tegorocznego VIII Festiwalu Meritum Wizji – cyklicznej imprezy artystycznej organizowanej przez ZSTiO „Meritum”, objętej od kilku lat Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Bytomiu.

Festiwal Meritum Wizji do tej pory składał się z konkursów: recytacji, piosenki i fotografii oraz innych talentów artystycznych. W konkursach tych brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Katowic i Czeladzi.

Młodzi artyści podczas poprzednich edycji Festiwalu Meritum Wizji mieli możliwość zaprezentowania szerszej publiczności swoich wokalno – muzycznych, recytatorskich i językowych umiejętności oraz literackich i fotograficznych zainteresowań. Na meritumowskiej scenie uzdolnieni uczniowie śpiewali, recytowali, tańczyli, grali na różnych instrumentach, wykonywali piosenki oraz utwory poetyckie bądź prozatorskie w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Natomiast w festiwalowej galerii młodzi fotograficy przedstawiali swoje prace fotograficzne.

W tym roku szkolnym z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 oraz kształcenia zdalnego w ramach VIII Festiwalu Meritum Wizji odbędzie się tylko konkurs fotograficzny, który zostanie przeprowadzony wyłącznie drogą elektroniczną od marca do maja 2021 roku. Do udziału w Konkursie Fotograficznym „W stronę słońca” – „Słońce”, „Sun”, „Sonne”, „Sol”, „Soleil”, „Cолнцe” jego organizatorzy zapraszają młodzież ZSTiO „Meritum” oraz uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich i miast sąsiednich.

Organizatorzy Festiwalu mają nadzieję, że pomimo niesprzyjających, covidowych warunków, a może właśnie na przekór im, uczniowie z chęcią wezmą udział w konkursie, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności fotograficznych, rozbudzanie ich aktywności twórczej i wrażliwości estetycznej oraz popularyzacja uczniowskich pasji. Wyrażają też przekonanie, że wszystkie nadesłane konkursowe zdjęcia dostarczą wspaniałych wrażeń artystycznych, a słoneczna tematyka konkursu doda wszystkim tak potrzebnej energii, siły, radości i nadziei na lepsze jutro i szybki powrót do normalności.

Regulamin Konkursu Fotograficznego „W stronę słońca” – „Słońce”, „Sun”, „Sonne”, „Sol”, „Soleil”, „Cолнцe” dla uczniów ZSTiO „Meritum” znajduje się poniżej:

Regulamin Konkursu Fotograficznego „W stronę słońca” - dla uczniów ZSTiO „Meritum”

 

Regulamin Konkursu Fotograficznego „W stronę słońca” – „Słońce”, „Sun”, „Sonne”, „Sol”, „Soleil”, „Cолнцe” dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich i miast sąsiednich znajduje się poniżej:

Regulamin Konkursu Fotograficznego „W stronę słońca” – dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich i miast sąsiednich

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.