Uczennice i uczniowie klas pierwszych III LO i Technikum nr 2 w ZSTiO MERITUM po szkole podstawowej zgłębiali tajniki wiedzy filozoficznej. Na lekcjach filozofii poznawali nie tylko systemy filozoficzne czy założenia różnych nurtów. Nauka, która jest umiłowaniem mądrości, miała młodzieży wskazać wartości ogólnoludzkie, kształtując ich kompetencje kluczowe, ucząc szacunku dla nauki, wiedzy i mądrości; atencji do drugiego człowieka. Poznając sylwetki wybitnych filozofów, próbowano na zajęciach i warsztatach poszukać odpowiedzi na istotne pytania dotyczące sensu i celu życia oraz działania ludzi, społeczeństwa.

Efektem rocznych rozważań filozoficznych było odnalezienia własnej drogi, celu oraz sprecyzowanie swojego życiowego motta. Idee ważne i istotne zostały przez uczennice i uczniów zawarte w pracach, podsumowujących spotkania filozoficzne.

Te niektóre pomysły chcemy Państwu zaprezentować. Zapraszamy do galerii. Być może znajdziecie tam myśl, która będzie przyświecać Wam w dalszych działaniach.