Z dumą informujemy, że sukcesem zakończyła się realizacja kolejnego projektu społecznego w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii.

Julia Copik, Marta Sobczyk, Izabela Fiuk, Miłosz Jendroszczyk, Natalia Świątek i Justyna Hrybik, czyli Let Me Live przygotowali i przeprowadzili szereg wydarzeń propagujących dawstwo szpiku kostnego.

Co się działo?

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy. Dzieci z siemianowickich szkół wzięły udział w konkursie plastycznym. Pełnoletni uczniowie oddawali krew. W mediach prowadzona były kampania informacyjna. A punktem kulminacyjnym projektu był Dzień Dawcy Szpiku zorganizowany we współpracy z DKMS oraz dawcami szpiku, którzy już cząstką siebie uratowali życie chorym na białaczkę. Rozmawialiśmy o ważnych rzeczach, a co istotne naszym społecznikom udało się zarejestrować do bazy 40 kolejnych potencjalnych dawców szpiku.

Członkom grupy projektowej gratulujemy!