„Teatrzyk Sąsiedzki” to projekt społeczny, który młodzież ZSTiO Meritum realizowała w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Iza Fiuk, Natalia Szczygieł, Julia Copik, Natalia Świątek i Miłosz Jendroszczyk zauważyli, że w dzisiejszych czasach ludzie szybciej rozstaną się z drugą połówką niż z telefonem i postanowili to zmienić. Celem ich pomysłu było szerzenie kultury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz odstawienie wirtualnego świata na bok.

„Teatrzyk Sąsiedzki” odwiedzał przedszkola, szkoły, hospicja, prezentując swoje teatralne umiejętności. Ich skecze, bajki, spektakle i etiudy zawsze dopięte na ostatni guzik robiły na widzach ogromne wrażenie. A nie była to praca łatwa - w końcu inny repertuar należało przygotować dla przedszkolaków, inny dla młodzieży szkolnej a jeszcze inny dla dorosłych odbiorców.

Aktorzy zaprezentowali się 556 osobom w SP 20, SP5, Przedszkolu nr 11, Przedszkolu nr 18, Przedszkolu nr 20, Przedszkolu Sowia 5 oraz na Gali Szlachetnej paczki. Swe aktorskie talenty sprawdzili też na castingu w krakowskiej Agencji Outside. Nawiązali współpracę z Siemianowickim Centrum Kultury, które wspierał projekt, wypożyczając stroje oraz rekwizyty. Jan Wieczorek z kolei pomagał licealistom robić dobre zdjęcia z ich występów. Relacje z występów oraz prób śledzić można było na FB https://www.facebook.com/teatrzyksasiedzki/ i instagramie „teatrzyk_sasiedzki”.