Wczoraj odbył się tak bardzo wyczekiwany dzień! Nasze warsztaty z budowania pozytywnej samooceny zakończyły się sukcesem.

Nie możemy uwierzyć w to, że nasza ciężka praca w końcu przyniosła zamierzony efekt. Już od wczesnego ranka działaliśmy w MDK Jordan. Nasze działania obejmowały zarówno przygotowanie sal jak i pomoc nauczycielom przy prowadzeniu warsztatów.

Wspólnymi siłami udało nam się udekorować 150 kubków, które były naszym prezentem w ramach udziału w warsztatach. Już o 9.30 zjawiła się pierwsza grupa. Nasz stres mieszał się z ekscytacją, dzięki czemu wkładaliśmy w to co robiliśmy całe serca. Dzieci były zadowolone, było po nich widać, że im się podobało. Nasi prowadzący warsztaty spisali się na medal. Każdy z nich przygotował inny plan, przez co później uczniowie wymieniali się spostrzeżeniami. Cała sesja była podzielona na cztery grupy, każda z grup miała 15 minutową przerwę w innym czasie. Dzięki temu, każdy mógł skorzystać z poczęstunku, który tak pięknie przygotowaliśmy. Bez naszych partnerów ten projekt by się nie udał.

Bardzo chcemy wszystkim podziękować za pomoc i wsparcie. Szczególne podziękowania należą się naszym wspaniałym beneficjentom! Bardzo się cieszymy, że tak chętnie podeszliście do naszego projektu i wykonywaliście zadania z uśmiechem na twarzy.

Co tak właściwie udało nam się zorganizować przez te cztery miesiące? Przygotowanie warsztatów, których nie prowadzimy, wydaje się prostym pomysłem. Niestety na naszej drodze do celu zdarzyło się kilka problemów, które wspólnie rozwiązywaliśmy krok po kroku. Oprócz warsztatów, które były celem same w sobie, udało nam się pozyskać partnerów, znaleźć sponsora, zorganizować wszystkie pozwolenia na przeprowadzenie wydarzenia, znaleźć nauczycieli prowadzących, pozyskać odpowiednią liczbę osób zainteresowanych naszą inicjatywą, zdobyć miejsce,przeprowadzić ankietę wśród dzieci i młodzieży w Siemianowich, przygotować poczęstunek, zaplanować warsztaty oraz przy tym wszystkim nie stracić głowy. Jesteśmy zadowoleni z tego, że wszystko poszło po naszej myśli.

Nie chcemy, aby nasz projekt był tylko kilkumiesięczną pracą, która została zakończona warsztatami. Dlatego dalej prowadzimy nasze media społecznościowe, które cieszą się pozytywnym odbiorem. Od czasu do czasu przybliżamy tam jakieś ciekawe filmiki i dokumenty mówiące o życiu w zgodzie z samym sobą. Jednak na co dzień staramy się motywować naszych odbiorców do działań, do spełniania swoich marzeń. Ten kto jest z nami od początku, ten wie jak ważna jest miłość do siebie.