Ostatni dzień przed feriami młodzież ZSTiO Meritum spędziła niezwykle intensywnie i naukowo. Gośćmi szkoły byli dr n. fiz. Hab. n. med. Armand Cholewka i Mgr Magdalena Mikołajczyk-Jodko - przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, którzy w ramach projektu Uniwersytet Śląski Młodzieży – nauka a problemy współczesnego świata przeprowadzili kolejny cykl warsztatów.

Celem projektu jest rozwijanie i wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań, wiedzy i umiejętności młodych ludzi z zarówno z zakresu nauk ścisłych i ich zastosowania w medycynie, jak i humanistycznych i społecznych. W projekcie bierze udział pięć śląskich szkół.

Dotychczas grupa projektowa Meritum składająca się z uczniów klas pierwszych brała udział w warsztatach: Historia kreatywnych wynalazków, które zmieniły człowieka, Fizyka w sporcie, jak pobijać rekordy, Skąd wiemy ze mózg pracuje oraz zajęciach dotyczących przekazu werbalnego i niewerbalnego oraz komunikacji.

Przed uczestnikami projektu natomiast koleje warsztaty. Co ważne zajęcia odbywać się będą nie tylko w szkołach partnerskich, ale także w placówkach diagnostycznych oraz terapeutycznych związanych z zagadnieniami zdrowia i chorób człowieka, gdzie młodzież będzie miała unikalną możliwość bliskiego poznania najnowocześniejszych urządzeń medycznych oraz zrozumienia ich działania.

Więcej o projekcie na stronie: http://www.fizyka.us.edu.pl/uniwersytet-slaski-mlodziezy-nauka-a-problemy-wspolczesnego-swiata

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.