Ostatni dzień przed feriami młodzież ZSTiO Meritum spędziła niezwykle intensywnie i naukowo. Gośćmi szkoły byli dr n. fiz. Hab. n. med. Armand Cholewka i Mgr Magdalena Mikołajczyk-Jodko - przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, którzy w ramach projektu Uniwersytet Śląski Młodzieży – nauka a problemy współczesnego świata przeprowadzili kolejny cykl warsztatów.

Celem projektu jest rozwijanie i wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań, wiedzy i umiejętności młodych ludzi z zarówno z zakresu nauk ścisłych i ich zastosowania w medycynie, jak i humanistycznych i społecznych. W projekcie bierze udział pięć śląskich szkół.

Dotychczas grupa projektowa Meritum składająca się z uczniów klas pierwszych brała udział w warsztatach: Historia kreatywnych wynalazków, które zmieniły człowieka, Fizyka w sporcie, jak pobijać rekordy, Skąd wiemy ze mózg pracuje oraz zajęciach dotyczących przekazu werbalnego i niewerbalnego oraz komunikacji.

Przed uczestnikami projektu natomiast koleje warsztaty. Co ważne zajęcia odbywać się będą nie tylko w szkołach partnerskich, ale także w placówkach diagnostycznych oraz terapeutycznych związanych z zagadnieniami zdrowia i chorób człowieka, gdzie młodzież będzie miała unikalną możliwość bliskiego poznania najnowocześniejszych urządzeń medycznych oraz zrozumienia ich działania.

Więcej o projekcie na stronie: http://www.fizyka.us.edu.pl/uniwersytet-slaski-mlodziezy-nauka-a-problemy-wspolczesnego-swiata