Wraz z nowym rokiem kalendarzowym w ZSTiO „MERITUM” przy ul. Katowickiej 1 nastąpiły zmiany. Szkoła wzbogaciła się o profesjonalną pracownię e-sportową. Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Pana Rafała Piecha młodzi adepci sztuki e-sportowej mają nieograniczoną możliwości korzystania z odpowiedniego sprzętu komputerowego. Podziękowania należą się również firmie MMJ, która wsparła szkołę w zakresie sieci komputerowej.

Nieprzypadkowo pracownia e-sportowa powstała w MERITUM. Już od dawna nasi uczniowie zaliczają się do czołówki polskich zawodników e-sportowych. Możliwości pracowni przetestowali uczniowie Technikum nr 2 – Dariusz Reder, Kamil Hornik, Dawid Kaprot, Martin Radecki, Rafał Cabon, którzy przygotowywali się do kolejnego turnieju. Ich przygotowania były na tyle owocne, że podczas III Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach pokonali m. in. drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego oraz w finale szkołę z Kęt. Tym samym stanęli na najwyższym stopniu podium w IV turnieju Edu Esport Cup.

Zapalonych e-sportowców znaleźć można również w III LO w MERITUM. Uczniowie obecnej klasy I uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Młodego Dziennikarza, doskonaląc nie tylko redaktorskie umiejętności, ale także e-sportowe.

E-sport to bez wątpienia jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin informatycznych oraz sportowych. MERITUM wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom już wiosną zorganizuje turniej gier e-sportowych dla uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych. Szczegółowe informacje wkrótce na naszej stronie internetowej.

 

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM NR 2

Nie boisz się wyzwań? Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód?

III LO TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Jesteś ciekawy świata? Chcesz twórczo i aktywnie rozwijać zainteresowania?

EKONOMISTA? MECHATRONIK? INFORMATYK?

Poznaj zawody, jakie zdobyć można w Meritum

Logo
Praktyk Europejczyk 2018

PRAKTYK EUROPEJCZYK 2018 - informacje o projekcie

Praktyki zawodowe w Sligo i Galway (Irlandia - 40 uczniów)
05.05.2019 r. - 01.06.2019 r.

Galeria do projektu

PRAKTYK EUROPEJCZYK - informacje o projekcie

Relacje z praktyk w Mallow (Irlandia - 40 uczniów)
07.05–01.06.2018 r. oraz 01.05–27.05.2017 r.