Wraz z nowym rokiem kalendarzowym w ZSTiO „MERITUM” przy ul. Katowickiej 1 nastąpiły zmiany. Szkoła wzbogaciła się o profesjonalną pracownię e-sportową. Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Pana Rafała Piecha młodzi adepci sztuki e-sportowej mają nieograniczoną możliwości korzystania z odpowiedniego sprzętu komputerowego. Podziękowania należą się również firmie MMJ, która wsparła szkołę w zakresie sieci komputerowej.

Nieprzypadkowo pracownia e-sportowa powstała w MERITUM. Już od dawna nasi uczniowie zaliczają się do czołówki polskich zawodników e-sportowych. Możliwości pracowni przetestowali uczniowie Technikum nr 2 – Dariusz Reder, Kamil Hornik, Dawid Kaprot, Martin Radecki, Rafał Cabon, którzy przygotowywali się do kolejnego turnieju. Ich przygotowania były na tyle owocne, że podczas III Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach pokonali m. in. drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego oraz w finale szkołę z Kęt. Tym samym stanęli na najwyższym stopniu podium w IV turnieju Edu Esport Cup.

Zapalonych e-sportowców znaleźć można również w III LO w MERITUM. Uczniowie obecnej klasy I uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Młodego Dziennikarza, doskonaląc nie tylko redaktorskie umiejętności, ale także e-sportowe.

E-sport to bez wątpienia jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin informatycznych oraz sportowych. MERITUM wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom już wiosną zorganizuje turniej gier e-sportowych dla uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych. Szczegółowe informacje wkrótce na naszej stronie internetowej.